Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Arap Birliği: Gazze’deki soykırıma kayıtsız kalmak insanlık adına utanç verici

Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmed Ebu Gayt, Gazze Şeridi’ndeki halkın “soykırıma maruz bırakıldığını ve buna kayıtsız kalmanın insanlık için bir utanç verici olduğunu” söyledi.

Arap Birliği Genel Sekreteri

Mısır’ın başkenti Kahire’de düzenlenen Arap Birliği Dışişleri Bakanları Toplantısı’nda konuşan Ebu Gayt, “Gazze’deki durum, Filistinliler açlıktan, bombalamalardan, keskin nişancılar tarafından öldürülürken kayıtsız kalan tüm insanlık adına ancak utanç verici olarak tanımlanabilir.” dedi.

“Gazze halkının soykırım savaşına maruz bırakıldığını” belirten Ebu Gayt, “israil, Filistin halkına Gazze’de diz çöktürmek için açlığı ve yardımları engelleme, girişini geciktirme kartını kullanıyor. Olanları durdurmanın tek yolu, israil savaş makinesini dizginlemek, uluslararası insan hakları yasalarını uygulamaya sokmak. Filistinlilerin topraklarından tehciri, Filistin, Arap ülkeleri ve uluslararası düzeyde kabul edilemez” ifadelerini kullandı.

Arap Birliği’nin 161. Dışişleri Bakanları Olağan Toplantısı, Gazze’deki gelişmeler başta olmak üzere bölgesel ve uluslararası konuları görüşmek üzere Mısır’ın başkenti Kahire’deki Arap Birliği merkezinde başlamıştı.