Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Öğrenci sorunlarına “oyun terapi odası”nda çözüm

Batman’da Borsa İstanbul Belde İlkokulunda rehberlik birimi tarafından okula uyum problemi yaşayan öğrencilerin yaşadığı sorunların tespit ve çözümü için okuldaki bir sınıf, oyun terapi odasına dönüştürüldü.     

Batman'da Borsa İstanbul Belde

Batman’daki Borsa İstanbul Belde İlkokulunda öğrencilerin yaşadığı sorunlar rehberlik birimi tarafından oluşturulan oyun terapi odasında tespit edilip çözüme kavuşturulmaya çalışılıyor.

Okul idaresi ve dört rehber öğretmen tarafından okula uyum sorunu yaşayan öğrencilerin sorunlarının tespit edildi ve çözümü için kullanılmayan bir sınıf, oyun terapi odasına dönüştürüldü.

Uzman öğretmenler eşliğinde dizayn edilen terapi odasına, öğrencinin iç dünyasını yansıtabilmesi amacıyla özel seçilmiş oyunlar ve oyuncaklar yerleştirildi.

Rehber öğretmenler terapi odasında yaptıkları görüşmeler ve oynadıkları oyunlarla çocukların öğrenme güçlüğü, kardeş kıskançlığı, altını ıslatma, konuşma bozukluğu, anne baba kaybı, yas, travma, dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu gibi sorunlarını tespit ediyor.

Tespit edilen bu sorunların terapiler, aile ve uzman desteğiyle çözüme kavuşması sağlanıyor.