Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gazze’deki siyonistlerden biri öldü 13’ü yaralandı

İşgal ordusu, Gazze Şeridi’nin güneyinde Filistin direnişiyle yaşanan kara savaşında bir işgal askerinin öldüğünü, 13 işgal askerinin de yaralandığını itiraf etti.

İşgal ordusu, Gazze Şeridi'nin

İşgal ordusu, yaptığı açıklamada Gazze Şeridi’nin güneyinde yaşanan çatışmada askeri köpekler konusunda uzmanlaşmış “Ekotz” birliğinden Çavuş David Sasson’un (21 yaşında) öldürüldüğünü duyurdu.

İşgal ayrıca, aynı çatışmada 12 siyonist asker ve subayın da yaralandığını, bunlardan 5’inin durumunun ağır olduğunu açıkladı.

İşgal ordusu, 7 Ekim’den bu yana 587 siyonist subay ve askerin öldürüldüğünü resmen kabul ederken bunların 247’si Gazze’deki kara çatışmalarında öldürüldü.

İşgal medyası ise bu işgalcilerin, Han Yunus’un batısındaki Hamad bölgesinde bir binanın girişine Filistin direnişi tarafından kurulan patlayıcılarla öldüğünü ve yaralandığını bildirdi.

Öte yandan Gazze Şeridi’nin güneyinde yaşanan başka bir çatışmada da komando taburundan bir siyonist askerin de ağır yaralandığı kaydedildi.

İşgal medyası, ayrıca Beerşeba’daki Soroka Hastanesi’nin gün içinde ikisi ağır olmak üzere 9 yaralı siyonist askeri kabul ettiğini aktardı.

Beilinson Hastanesi ise Gazze’deki çatışma bölgesinden 5 yaralı siyonist askerini teslim aldığını açıklayarak, şu anda 4’ü ağır olmak üzere 24 yaralı askerin tedavisine devam ettiğini bildirdi.