Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“MİSAFİRİM ÖĞRETMENİM” PROJESİ

Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılında hayata geçirilen ve bütün okullarda uygulamaya başlanan “misafirim öğretmenim” projesi için start verildi.

Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde 2023-2024

Proje çerçevesinde her hafta bütün okullar ilçe milli eğitim müdürü, okul idarecileri ve gönüllü öğretmenlerle birlikte öğrenci ve ailelerini evlerinde ziyaret ederek onlar için neler yapabileceklerini birlikte değerlendiriyor. Projenin hayata geçirilmesiyle 900 öğretmen 900 öğrenci ailesini ziyaret etmeye başladığını dile getiren ilçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan , “İlçemizdeki öğrencilerin en iyi şekilde yetişmeleri için okullarda yürüttüğümüz çalışmaların yanı sıra evlerinde de ziyaret ederek ailelerine ve öğrencilerimize katkı sunmayı hedefliyoruz.

Yeni Eğitim-Öğretim Yılında başladığımız “Misafirim Öğretmenim” Proje çerçevesinde okullarımız öğrencilerimizi evlerinde ziyaret etti. Aileler ve öğretmenleriyle birlikte el ele vererek neler yapabileceğimizi değerlendireceğiz. Projeyle çok sayıda öğrencimizin ihtiyaçlarını, sıkıntılarını yerinde görerek çözme imkanı bulacağız. Ailelerin yaşadığı sıkıntıları ve talepleri alarak çözümü için girişimlerde bulunacağız. Çermik ilçe Milli Eğitim camiası olarak yürüttüğümüz bu çalışma ile çok sayıda öğrencimizin ve velimizin hayatlarına dokunacağız dedi.

Müdür Bozdoğan, öğrencilerimiz için çok faydalı olacağına inandığım projemiz ilçedeki bütün okullarımızda uygulanıyor. Öğrencilerimize destek olan çalışma arkadaşlarıma, bir çok konuda bize katkı sağlayan İlçe Kaymakamımız Vahit Yılmaz’a, teşekkür ederim dedi.