Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çermik Kuyu mahallesinde içme suyu sorunu çözüldü

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Çermik Kaymakamlığı ve Çermik Belediyesi ortaklığıyla yürütülen projeyle Kuyu mahallesinin içme suyu sorunu çözüme kavuştu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Çermik

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kırsal mahallelerde vatandaşlara 24 saat kesintisiz, kaliteli ve çeşmeden içilebilir içme suyu ulaştırmak için projeler yürütüyor.

Kırsal mahallelerde kuraklığın etkisini azaltmak amacıyla projeler geliştiren DİSKİ Genel Müdürlüğü, Çermik ilçesine bağlı Kuyu mahallesinde yaz mevsiminde azalan içme suyu sorununu çözüme kavuşturmak için harekete geçti.

Çüngüş ilçesi Sağtepe mahallesine bağlı Bahçe mezrasında bulunan kaynak suyundan Kuyu mahallesinin de yararlanması için DİSKİ ekipleri çalışmalarını tamamladı.

Proje kapsamında 12 bin 100 metre içme suyu borusu döşeyen ekipler, kaynak suyunu Kuyu mahallesine ulaştırmış oldu. Bu sayede mahallede içme suyu sorunu çözüme kavuştu.

Çermik Kaymakamı Vahit Yılmaz, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu ve DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, mahalleli ile bir araya gelerek projenin hayırlı olmasını diledi.