Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Özgür kalan Filistinli esirler: İşgal, son ana kadar da bize şiddet uyguladı

HAMAS’la varılan esir takası kapsamında işgal zindanlarından kurtarılan Filistinli esirler, siyonist rejimin esirleri kötü muamelesini bir kez daha ortaya çıkardı.

HAMAS'la varılan esir takası

Filistinli esirler, El Cezire’ye verdikleri röportajda, işgal yetkililerinin tutuklulara çeşitli psikolojik ve fiziksel işkenceler uyguladığını ve bunun bazı durumlarda bazı esirlerin şehit olmasına yol açtığını söyledi.

Devam eden takas anlaşması kapsamında serbest bırakılan 17 yaşındaki esirlerden biri, cezaevi yönetiminden sorumlu olanların, Filistinli tutukluları dövdüğünü ve hakaret ettiğini, ardından tahliye hazırlığı amacıyla Ofer Cezaevi’ne nakledildiğini anlattı.

5 ay boyunca idari tutukluluk altında bulunan diğer bir esir de işgal askerlerinin, esirlerin hücreleri arasında dolaşarak serbest bırakılanların isimlerini seçmeye başladığını vurgulayarak saatlerce soğukta bekletildiklerini ve sonra Kızılhaç’a teslim edildiklerini anlattı.

Esirken yaşadığı zulümleri anlatan Filistinli, “Her hafta bizi dövmeye geliyorlar, tüm kıyafetlerimizi, battaniyelerimizi alıyorlardı” diyerek ısınma sorunu yaşadıklarını ve çok az yemek verildiğini kaydetti.

İşgal rejimi, son birkaç gün içinde üç grup halinde 117 kadın ve çocuk esiri serbest bıraktı. Siyonist esirler karşılığında yeni mahkum gruplarının serbest bırakılması da dahil olmak üzere ateşkesi uzatma çabalarına ilişkin gündemin konuşulduğu bir ortamda bugün 33 esirin daha özgür kalması bekleniyor. (İLKHA)