Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sağlık Bakanı Koca, Mısırlı mevkidaşı ile görüştü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Gazze’ye sağlık yardımları konusunda Mısır Sağlık Bakanı Khaled Abdel Ghaffar ile görüştü.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Gazze’ye sağlık yardımları konusunda Mısır Sağlık Bakanı Khaled Abdel Ghaffar ile görüştü.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, siyonist işgalcilerin Gazze’deki el-Ehli Baptist Hastanesi’ne düzenlediği saldırlar konusunda Mısırlı mevkidaşı Khaled Abdel Ghaffar’la da telefonda görüştü.

Gemi hastane gönderilmesi, sahra hastanesi kurulumu, gerekli durumlarda ileri tetkik ve tedavi için yaralıların Türkiye’ye nakli, sağlık personeli desteği, ilaç ve tıbbi cihaz temini konularında hazır olduklarını, diğer görüşmelerinde olduğu gibi Ghaffar’a da ilettiğini söyleyen Bakan Koca, “Kendilerinin de bu konuda gerekli tüm hazırlıkları Refah Sınır Kapısı’nda yaptıklarını, ancak problemin sınırın diğer tarafında olduğunu; işbirliği önerisinden ve yaklaşımından dolayı Türkiye’ye müteşekkir olduklarını, öncelikle travma ve yanığa bağlı ilaç ve tıbbi malzemeye ihtiyaç duyabileceklerini ve sahra hastanesi kurulmasının faydalı olacağını belirttiler. Türkiye olarak, bu doğrultuda, ilaç ve tıbbi malzeme temini, sahra hastanelerimiz ve uzman ekiplerimizle ilgili tüm hazırlıklarımızı yapmış olarak, bu tarihi görevi yerine getirmek üzere hazır bekliyoruz.” ifadelerine yer verdi. (İLKHA)