Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Batı Şeria’da 39 Filistinli çocuk katledildi

Uluslararası Çocuklar için Savunma adlı kuruluş, siyonist işgal rejiminin Batı Şeria’da 7 Ekim’den bu yana 39 Filistinli çocuğu şehid ettiğini duyurdu.

Uluslararası Çocuklar için Savunma

Birleşmiş Milletler (BM) İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi (OCHA), 7 Ekim’den bu yana Batı Şeria’da şehid edilen Filistinlilerin sayısının 138’e yükseldiğini açıkladı.

Dünyanın birçok yerinde faaliyet gösteren Uluslararası Çocuklar için Savunma adlı kuruluş da siyonist işgal rejiminin Batı Şeria’da 7 Ekim’den bu yana 39 Filistinli çocuğu şehid ettiğini duyurdu.

İnsan hakları kuruluşları, siyonist rejim ile işgalci gasıpların, Batı Şeria’da yıllardır Filistinlilere karşı şiddet ve baskı uyguladığını dile getiriyor.

BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliği, son günlerde işgalcilerin şiddetinin arttığını, bazı Filistinlilerin yaşadıkları yerden zorla çıkarıldığını söylüyor.

BM’ye bağlı Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşu’nun (UNRWA) açıklamasına göre, siyonist işgal rejiminin saldırıları nedeniyle Batı Şeria’daki Tulkarim ve Nur Şems mülteci kampları ile Jiftlik ve El Halil’deki okullar hala kapalı.

Tulkarim ve Nur Şems ile Azzun, Kudüs (Eski şehir), El Halil ve Budrus’ta UNRWA’nın sağlık merkezleri çalışmıyor. (İLKHA)