Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Malatya Baro Başkanı Dönmez: İsrail dünyanın gözü önünde soykırım yaparak savaş suçu işlemektedir!

Uluslararası Ceza Mahkemesinin süreci derhal başlatması gerektiğini belirten Malatya Baro Başkanı Onur Dönmez, insan haklarını korumakla yükümlü uluslararası kuruluşları, uluslararası kamuoyunu ve tüm devletleri göreve davet etti.

Uluslararası Ceza Mahkemesinin süreci

Malatya Barosu, işgalci çetelerin Gazze’de gerçekleştirdiği soykırıma tepki göstermek amacıyla Malatya Barosu Sosyal Tesisleri önünde basın açıklaması düzenledi.

Kitle adına basın açıklamasını okuyan Malatya Baro Başkanı Onur Dönmez, işgalci siyonist rejimin tüm dünyanın gözü önünde insanlığı yok ederek, soykırım yaparak savaş suçu işlediğine dikkat çekti.

 “Sivilleri doğrudan hedef alan, hastaneleri, okulları vuran bir zihniyetin uluslararası hukuk önünde ve vicdanlarda hesap vermesi kaçınılmazdır”

Dönmez, “Dünyanın neresinde olursa olsun başta çocuklar ve kadınlar olmak üzere sivillere yönelik gerçekleştirilen tüm saldırıları; saldırılar kimden gelirse gelsin, kime yönelik olursa olsun en sert şekilde kınıyoruz. Sivilleri doğrudan hedef alan, hastaneleri, okulları vuran bir zihniyetin uluslararası hukuk önünde ve vicdanlarda hesap vermesi kaçınılmazdır.” ifadelerini kullandı.

“Uluslararası Ceza Mahkemesi suça ortak olmak istemiyorsa; derhal görevi gereği olan süreci başlatmalıdır”

Uluslararası Ceza Mahkemesi’nin tarafsızlığını korumak ve suça ortak olmak istemiyorsa; derhal görevi gereği olan süreci başlatması gerektiğini kaydeden Dönmez, “Gazze’deki hastaneye yönelik saldırıda başta çocuk ve kadınlar olmak üzere yüzlerce Filistin halkını katleden, kural ve uluslararası hukuk tanımayan israile karşı Filistin halkı ile dayanışma içinde olduğumuzu belirtmek isteriz.” diye konuştu.

“Yaşanan vahşetin durdurulması için tüm devletleri göreve davet ediyoruz”

Son olarak Dönmez, “Yaşanan vahşeti durdurmak, insan haklarını esas alan adil ve kalıcı bir barış inşa etmek için; insan haklarını korumakla yükümlü uluslararası kuruluşları, uluslararası kamuoyunu ve tüm devletleri göreve davet ediyoruz.” diyerek, çağrıda bulundu. (İLKHA)