Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İşgal rejimi Gazze’ye karadan saldırı başlatmanın “3 aşamalı” olacağını savunuyor

İşgalci rejimin savaş bakanı Yoav Gallant, Gazze’ye yönelik savaşın “3 aşamalı bir hamle” olduğunu söyledi.

İşgalci rejimin savaş bakanı

İşgalci rejimin savaş bakanı Yoav Gallant, Gazze’ye yönelik savaşın “3 aşamalı bir hamle” olduğunu söyledi.

Gallant, işgal altındaki Tel Aviv’de savaş bakanlığının merkez binasında rejimin sözde meclisinin dışişleri ve güvenlik komitesi üyelerine seslendi.

İşgalci rejimin, Gazze’ya karadan olası saldırısı hakkında konuan Gallant, Gazze’ye yönelik savaşın “3 aşamalı bir hamle” olduğunu söyledi.

İlk aşamanın, “Bombardımanlı askeri saldırıların ardından HAMAS’ı yenilgiye uğratmak ve yok etmek, unsurlarını ortadan kaldırmak ve altyapısına zarar vermek” olduğunu söyleyen Gallant, ikinci aşamada ise savaşı daha az yoğunlukla devam ettireceklerini ve “Filistinli direniş noktalarını ortadan kaldırmaya çalışacaklarını” ifade etti.

Gallant, üçüncü aşamanın, “Gazze Şeridi’nde yeni bir güvenlik sisteminin kurulması” olacağını savunarak, işgalci rejimin Gazze’deki günlük yaşamda sorumluluğunun ortadan kaldıracaklarını ileri sürdü. Gallant ayrıca, işgalci yerleşimciler ve ve Gazze Şeridi’ni çevreleyen bölge için yeni bir güvenlik gerçekliği oluşturacaklarını” ileri sürdü.

Kassam Tugayları, daha önce defalarca yaptıkları açıklamada, işgal rejiminin Gazze’ye karadan girmesinin büyük bir  hüsranla sonuçlanacağını belirterek uyarılarda bulunmuştu.  (İLKHA)