Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İngiltere Dışişleri Bakanı Cleverly, Türkiye’ye gelecek

İngiltere Dışişleri Bakanı James Cleverly, işgal altındaki Filistin topraklarında yaşanan son çatışmaların bölgeye etkisini görüşmek için Türkiye, Mısır ve Katar’a gidecek.

İngiltere Dışişleri Bakanı James

Konuya dair İngiltere Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Bakan Cleverly’nin üç gün sürecek Türkiye, Mısır ve Katar ziyaretlerinde, çatışmaların bölgeye sıçramamasını görüşecek.

Çatışmaların daha geniş bölgeye yayılma riskine işaret edilen açıklamada, “Bu ziyaret, bölgesel istikrarın korunması, rehinelerin serbest bırakılması ve Gazze’ye insani erişime izin verilmesi yönündeki uluslararası çabalar açısından hayati önem taşıyan ülkelere planlandı.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Bakan Cleverly, “Bu çatışmanın içine çekilmek ne İsrail’in, ne Filistin’in ne de daha geniş kapsamda Orta Doğu’nun çıkarınadır. İstikrarı sağlamak ve gerginliği azaltmak, Gazze’ye insani yardımların erişimini sağlamak ve rehinelerin serbest bırakılmasını gerçekleştirmek için birlikte çalışmak üzere bölgedeki etkili devletlerden mevkidaşlarımla bir araya geleceğim.” dedi. (İLKHA)