Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Güder: İsrail’in amacı Filistin halkını yok etmek

İşgal rejiminin, Filistin halkını yok etmeyi amaçladığını belirten Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, İslam ümmetinin gerekli tepkiyi göstermediği takdirde Filistin’den sonra sıranın Türkiye’ye geleceğini belirtti.

İşgal rejiminin, Filistin halkını

İşgal rejiminin, Filistin halkını yok etmeyi amaçladığını belirten Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, İslam ümmetinin gerekli tepkiyi göstermediği takdirde Filistin’den sonra sıranın Türkiye’ye geleceğini belirtti.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder Muhtarlar günü dolayısıyla ilçede bulunan muhtarlarla Kırkgöz Sahil Parkı’nda bir araya geldi. İlçe sınırları içerisinde yer alan 103 mahalle muhtarının davet edildiği program, işgalci çetelerin Filistin’e gerçekleştirdiği saldırılarda şehit olanlar için Kur’an-ı Kerim okunarak başladı.

“İsrail’in amacı Filistin halkını yok etmek!”

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada, işgalci çetelerin katliamlarına değinerek, “Hepimizin çok dua etmesi lazım. Uyumamamız lazım. Yüreklerimiz dağlandı. Masum çocukların, kadınların olduğu yerde bunlar hastane bombalıyorlar. Bunlar insan değil. Filistin hepimizin kanayan yarası. İsrail’in amacı Filistin halkını yok etmek. Ümmet olarak yüksek sesle israil’i kınaması lazım, bu yaşananlara tepki göstermesi lazım. Zannetmeyin ki Filistin gidince yarın sıra Türkiye’ye gelmeyecek. Sıra bize gelmeden gerekli tepkiyi vermeliyiz. Allah Filistinli kardeşlerimizin yardımcısı olsun. Bizim gönlümüz, yüreğim, kalbimiz onlardan yana. Yüreğimiz buruk, gözümüz Filistin’de.” İfadelerini kullandı.

“Önümüzdeki yıllarda da birçok mahallede kentsel dönüşümü başlatacağım”

Muhtarların gününü kutlayan Başkan Güder, “Biz, Battalgazi’nin güzelleşmesi için, muhtarlarımız da kendi mahallelerini güzelleştirmek için mücadele ediyorlar. Son dönemde muhtarlık görevini alan arkadaşlarla zor bir dönemi paylaştık. Bu zor dönemleri beraber alnımızın akıyla atlattık. İlçemize birçok yatırımı hayata geçirirken bizlerin en büyük destekçisi siz oldunuz. Yatırımlarımızda bölgesel hizmet yapıp bölgeleri kalkındırmayı hedefledik. Önümüzdeki yıllarda da birçok mahallede kentsel dönüşümü ben başlatacağım. İlçemize yeni sanayi alanları kavuşturacağız. Yeniköy’ün karşısındaki bin 200 dönümlük yerimizi ASELSAN’a vermek istiyoruz. ASELSAN, etrafında ürün tedarik edebileceği 40-50 tane fabrika oluşturuyor. Bunu da Malatya’ya kazandırarak şehrin doğusunu batısından daha önemli bir hale getireceğiz.” diye konuştu.

“İnsanlık tarihinin görmediği bir vahşetle karşılaştık”

AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ise yaraların sarılması için üstün gayret gösteren muhtarlara teşekkür ederek başladığı konuşmada Filistin’de yaşanan drama değindi. Kahveci; “İnsanlık tarihinin görmediği bir vahşetle karşılaştık. Herkesin hastanelere sığındığı anda orayı bombalayarak yüzlerce insanı şehit ettiler. Saldırıyı kınıyoruz, lanetliyoruz. İşgalci terör çetesi israil’in huzur bulmayacağını biliyoruz, çünkü bu Allah’ın vaadidir. Buna sessiz kalanları da Allah’a havale ediyorum. Sizlerin de gününü tebrik ediyorum.” dedi.

Muhtar dernek başkanları ve muhtarlar da Başkan Güder’e daveti için teşekkür ettiler. Programda muhtarlara hizmetlerinden dolayı plaket de verildi. (İLKHA)