Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gazze’de enkaz altında 600’ü çocuk 1.300 kayıp var

Gazze Sağlık Bakanlığı sözcüsü Dr. Eşref El Kudra, enkaz altında 600’ü çocuk olmak üzere 1.300 kayıp ihbarı aldıklarını belirterek zamanın aleyhlerine işlediğini belirtti.

Gazze Sağlık Bakanlığı sözcüsü

Gazze Sağlık Bakanlığı sözcüsü Dr. Eşref El Kudra, enkaz altında 600’ü çocuk olmak üzere 1.300 kayıp ihbarı aldıklarını belirterek zamanın aleyhlerine işlediğini belirtti.

Dr. Eşref El Kudra, düzenlediği basın toplantısında işgalci rejimin Gazze saldırısında şu ana kadar 3 bin 478 kişinin şehit ve 12 bini aşkın kişinin de yaralandığını belirtti.

Şehitlerin yüzde 70’inin çocuk , kadın ve yaşlılardan oluştuğu aktaran Kudra, 433 aileye düzenlenen saldırıda ise 2 bin 421 aile mensubunun şehit olduğunu kaydetti.

İşgalci rejimin, art arda yaptığı katliamlarla soykırım yaptığını vurgulayan Kudra, işgalin hastaneleri hedef alma aşamasına girmesi ve Baptist Hastanesi yerleşkesinde anlatılamaz bir  katliam  gerçekleştirmeye cesaret etmesiyle sağlık sistemi için ciddi bir tehdit oluşturduğuna dikkat çekti.

İşgalin, Baptist Hastanesi’nde gerçekleştirdiği en büyük ve en şiddetli katliamda şehit sayısının 471 olduğunu, 28’inin durumunun kritik olduğunu, ayrıca çeşitli derecelerde 314 yaralının bulunduğunu anlatan Kudra, ayrıca yıkılan binaların enkazı altında 600’ü çocuk olmak üzere 1.300 kayıp ihbarının bulunduğunu bildirdi.

Enkaz altında kalanlar arasında hayatta olanların da olmasını beklediklerini ifade eden Kudra, ancak imkansızlıklar nedeniyle büyük zorluklarla karşı karşıya olduklarını kaydetti.

Kudra, hastanelerin fiilen çökme aşamasına girmesinin ardından önümüzdeki saatlerin hasta ve yaralılara sağlık hizmeti sunmanın geleceği açısından büyük tehlikeleri beraberinde getirdiğini kaydetti. (İLKHA)