Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da “Özel” Öğrencilere yüzme eğitimi başladı

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce, ‘Suda Hayat Var’ projesi kapsamında Kayapınar Spor Parkı’nda, okullardaki özel eğitim öğrencilerine yüzme imkanı verildi.

Diyarbakır İl Milli Eğitim

Büyükşehir Belediyesi ve Kayapınar Belediyesi’nin de destek verdiği Proje Kayapınar Belediyesi’ne bağlı Küpeli yüzme havuzunda başladı. İlk eğitimde, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Bulut, Şube Müdürleri Mürsel Çapaz ve Burhan Özdemir ve özel eğitim öğrenciler hazır bulundu.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Bulut, okullarda ”özel eğitim” öğrencisi olup özellikle sosyoekonomik durumu düşük olan engelli öğrencilerin sosyal aktivitelere erişimini arttırmak amacıyla su sporuna yönlendirilmesi planlandığını söyledi.

Engelli öğrenciler üzerinde yapılan gözlemler sonucu bu öğrencilerin geleneksel takım sporlarına katılmakta güçlük yaşadığını ifade eden Bulut, “Bu sebeple bireysel spor olan yüzme sporuna yönlendirilmesi amaçlanmıştır. Engelli öğrencilerin, bu ruhsal sorunlarının azalması için Suda Hayat Var projesi kapsamında, suyun iyileştirici ve rahatlatıcı etkisinden faydalanılacak. Birçok engelli öğrenci hayatlarında pek çok şeyi başaramamanın verdiği özgüven eksikliğini yaşamakta, yüzme becerisi kazanan öğrencilerde bu sayede başarabileceklerine dair özgüven gelişmektedir” dedi.