Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Lice’de 500 kişiye istihdam sağlanacak

Lice’yi ziyaret eden Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, Ziyaret kapsamında ilçede tamamlanma aşamasına gelen tekstil atölyesinde incelemelerde bulunan Vali su, Gelinen son aşama hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Lice’yi ziyaret eden Diyarbakır

 İlçe ziyaretlerine devam eden Vali Su’nun bu seferki durağı Lice ilçesi oldu. İlk olarak Diyarbakır Jandarma Komutanlığı’nın sorumluluk sahasındaki Ziyaret Tepe Üs Bölgesi’ni denetleyerek incelemelerde bulundu. Vali Su burada çalışmalarla ilgili bilgi alarak Mehmetçikle sohbet etti.

ESNAF VE VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ

Vali Ali İhsan Su, üs bölgesi ziyaretinin akabinde Lice ilçesinde çarşı esnafını ziyaret etti. Vali Su, esnaf ve vatandaşlarla sohbet ederek, sorun ve taleplerini dinledi. Esnafa bol ve bereketli kazançlar temennisinde bulunan Vali Su, güler yüzleri ve samimiyetleri için esnaf ve vatandaşlara teşekkür etti.

LİCE’DE 500 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAK PROJEDE SONA GELİNDİ

Vali Su ilçe ziyareti kapsamında son olarak Lice’de tamamlanma aşamasına gelen tekstil atölyesinde incelemelerde bulunarak gelinen son aşama hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Vali Su, Diyarbakır Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’nca 2 bin 100 metrekare alan üzerine yapımı sürdürülen tekstil atölyesinin 500 kişiye istihdamı sağlayacağını söyledi. Vali Su, Diyarbakır’da ve Lice’de istihdamın daha da artırılması için çalışmaya devam ettiklerini ifade etti.