Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da Aksa nöbeti devam ediyor

Peygamber Sevdalıları Vakfı, Kudüs Tufanı’na destek amacıyla bu akşam da Diyarbakır Şeyh Said Meydanında “Seccadeni Al Gel” sloganıyla yatsı namazı buluşması, gıyabi cenaze namazı ve dua programı düzenleyecek.

Peygamber Sevdalıları Vakfı, Kudüs

Dün akşam yatsı namazında ellerindeki seccadeyle Şeyh Said Meydanında bir araya gelen Diyarbakırlılar, Peygamber Sevdalıları Vakfı’nın organize ettiği program kapsamında yatsı namazını müteakip Filistin şehidleri için gıyabi cenaze namazı kıldı, saldırıları protesto etti.

“Aksa Tufanı” operasyonunun 6’ncı gününde de Filistinli mücahidlerle işgal rejimi arasındaki çatışmalar sürerken dünyanın dört bir yanında HAMAS’a olan destek çağrıları da devam ediyor.

Filistinli Müslümanlara desteklerini ifade etmek amacıyla Peygamber Sevdalıları Vakfı, “Seccadeni Al Gel” sloganıyla yatsı namazı buluşması ve gıyabi cenaze namazı programı dün olduğu gibi bugünde devam ediyor.

Merkez Sur ilçesi Şeyh Said Meydanında düzenlenecek program için duyuru paylaşan Peygamber Sevdalıları Vakfı, “Seccadeni Al Gel” sloganıyla tüm Diyarbakır halkını saat 19.00’da alana davet ederken etkinliğin yarında yapılacağı bilgisine yer verdi. (İLKHA)