Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BAĞLAR ZABITADAN OKUL ÇEVRELERİNDE “KONTROLSÜZ GIDA ” DENETİMİ

Diyarbakır Bağlar Belediyesi, yeni eğitim ve öğretim döneminin başlamasının ardında okul çevrelerinde oluşan ve öğrencilerin sağlığı için  risk oluşturan kontrolsüz gıda satışlarını önlemek için denetimleri sıklaştırdı.

Diyarbakır Bağlar Belediyesi, yeni

Seyyar satıcıları uzaklaştıran ekipler, sağlık açısından risk oluşturan gıdaları da kaldırarak uyarılar gerçekleştirdi.

Bağlar Belediyesi , yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla yaşanan okul çevrelerindeki kontrolsüz gıda satışları için harekete geçti.

Güvenli şartlarda eğitim yapılması için okulların bölgeleri denetimden geçirildi.

Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla ilçedeki bir çok okulda hem eş zamanlı hem düzenli  olacak şekilde denetim başlatan zabıta ekipleri, seyyar satıcılara ve açıktan satılan gıdalara müdahale etti. Bazı seyyar satıcılar hakkında Kabahatlar Kanunu kapsamında yasal işlem uygulandı.

“Okul Ve Gıda Güvenliği Konusunda Titiz Davranıyoruz ”

Okul çevrelerinin güvenli olmasının önemine dikkat çeken Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, denetimlerin bütün okulları kapsayacak şekilde devam edeceğini söyledi.

Vatandaşlardan gelen ihbarları da değerlendirdiklerini ifade eden Beyoğlu,”Okul çevrelerinde açıktan satılan ürünler, sağlıksız gıdalar olabiliyor. Bu yönde vatandaşlarımızdan gelen ihbarlar da oluyor.  Hepsini çok dikkatli bir şekilde değerlendirip gereğini yapıyoruz .” diye konuştu.