Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Turgut da Festival’in iptalini istedi

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Vedat Turgut, Gazze’de katledilen ve Afganistan’da depremde vefat eden binlerce kişiyi hatırlatarak Sur Kültür Yolu Festivali’nin iptal edilmesini istedi.

HÜDA PAR Diyarbakır İl

İşgalci siyonist rejimin Filistin üzerindeki ambargosu ve Filistin’de yaşanan insan hakları ihlalleri yaşanırken, Diyarbakır’da yapılması için çalışmaların sürdüğü Sur Kültür Yolu Festivali’nin iptal edilmesi gerektiğini söyleyen HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Vedat Turgut, bu etkinliklere ayrılan bütçenin açlık, susuzluk ve yokluk yaşayan kardeş Filistin (Gazze) halkına gönderilmesini istedi.

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Vedat Turgut’un sosyal medya platformu üzerinden yaptığı yazılı açıklamada:

“Şu işe bakın! Akıl erdirebilecek misiniz? Şu an Filistin’de siyonist barbarlar son yılların en büyük katliamını yapmaktadır. Kundaktaki bebekler, sokakta oyun oynayan çocuklar, evde yemek yapan bayanlar, camide ibadet eden yaşlılar dahil 1000’e yakın şehidimiz var.

-Kardeş Afganistan halkı büyük bir deprem felaketi yaşadı. Binlerce can kaybı var.

– Ülkemizde acı ve yıkıcı depremler yaşandı. Halk halen evsiz ve konteynerlerde yaşıyor.

– Ülkemiz büyük bir maddi krizden geçiyor.

– Her araçtan deprem vergisi adıyla çift vergi alındı.

– Ülke genelinde tasarruf tedbirleri alınıyor.

-Halkımıza faydalı birçok proje bile durduruldu.

-Sıkı para politikası uygulanıyor.

– Halkımız evsizlikten ve kira sorunundan dolayı birbirini öldürüyor.

Daha yüzlerce örnek gösterebilir ama; tüm bunlara rağmen Kültür ve Turizm Bakanlığı; başta Diyarbakır olmak üzere birçok ilde kültürümüze uymayan, bir kısmı gençlerimizi ifsat edecek etkinlik ve festivaller yapmakta, yukarıda saydığım olağanüstü insani durumlara ve tüm uyarılara rağmen bu etkinlikleri yapmada ısrar etmektedir. Bu akıl tutulması değil midir? Buradan sesleniyoruz! Halkımızın cebinden çıkan milyonlarca liraya mal olacak bu festivaller derhal iptal edilmelidir. Bu etkinliklere ayrılan bütçenin açlık, susuzluk ve yokluk yaşayan kardeş Filistin (Gazze) halkına gönderilmesi gerekmektedir.”