Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HAKSİAD: “İsrail insan haklarına saygı göstermeli, bu vahşetten vazgeçmeli”

İşgalci rejimim Filistin’e yönelik devam ettirdiği saldırılara ilişkin açıklama yapan HAKSİAD Diyarbakır Şube Başkanı Selahattin Güneş, Gazze’de yaşanan sivil katliamların durdurulması, insani yardımların hiçbir şekilde engellenmemesi, Filistin’deki olaylara adil ve insani bir yaklaşım sergilemesi gerektiği belirtti.

İşgalci rejimim Filistin’e yönelik

Siyonist işgalci rejimin Filistin’e yönelik sürdürdüğü katliam ve saldırılarına ilişkin Hak Sanayici ve İş Adamları Derneği (HAKSİAD) Diyarbakır Şubesi tarafından basın açıklaması düzenlendi.

Basın açıklamasını Diyarbakır Şube Başkanı Selahattin Güneş okudu. Güneş, “işgalci israil, on yıllardır özellikle Filistin topraklarında yaşanan insani felaketi artırmaktadır. Filistin topraklarında, özellikle Gazze’de yaşayan Müslüman kardeşlerimiz temel insani haklardan ve imkânlardan mahrum bırakılmış durumdadır. Elektrik, su, gıda, ilaç ve yakıt gibi temel insani ihtiyaçlar halka verilmemekte ve insani bir felaket yaşanmaktadır. Sivil insanlar, hastaneler ve ibadethaneler acımasızca ve zalimce bombalanmaktadır.” şeklinde konuştu.

“İSRAİL’İN ANLAYABİLECEĞİ BİR ŞEKİLDE TÜM İNSANLAR VE DEVLETLER BİR ARAYA GELMELİ”

İsrail’in savaş hukukuna ve insan haklarına saygı göstermediğinin altını çizen Güneş, “Gazze’li Müslüman kardeşlerimizi vahşice şehit etmektedir. Son 2 hafta içerisinde 15 sağlık çalışanı, 11 basın mensubu ve binlerce masum sivil, bebek ve çocuk işgalci israil tarafından öldürülmüştür ve öldürülmeye devam ediliyor. Hastane bombalamasının ardından sözün, anlayışın ve diyaloğun tükendiği bir noktadayız. İşgalci israil’in anlayabileceği bir şekilde tüm insanların ve devletlerin bir araya gelmesi gerektiğine inanıyoruz. Maalesef, küresel güçler bu zalimliğe karşı etkili bir şekilde dur dememiş, hatta destek sağlamışlardır. Sözde destek verenler de slogandan öteye gidememiştir.” ifadelerini kulandı.

“FİLİSTİN DEVLET OLARAK TANINMALI, KALICI BİR ATEŞKES SAĞLANMALI”

BM başta olmak üzere küresel güçlerin ve özellikle Müslüman ülke liderlerinin işgalcilere karşı durmaları çağrısında bulunan Güneş, son olarak şu ifadeleri kullandı: “Savaşın ve çatışmanın, ekonomiyi ve ticareti her zaman olumsuz etkilediğini biliyoruz. Ancak şu an, ticaret ve ekonomik çıkarlarımızın ötesinde bir sorumluluğumuz var. Zaman, işgalci İsrail’e karşı insanlık ve vicdanımızı yükseltme ve “DUR” deme zamanıdır. BM, İslam İş birliği Teşkilatı, küresel güçler ve özellikle Müslüman ülke liderleri, Filistin’in yanında durmaya ve İşgalci İsrail’in haksızlığına son vermeye davet ediyoruz.”

Kaynak: İLKHA