Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır-Özbekistan ve ‘Ticari fırsat’ buluşması

DİSİAD’ın daveti üzerine Diyarbakır’a gelen Özbekistan Ekonomi Müsteşarı Maşrap Mamirov ve beraberindeki heyet, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası yönetimiyle bir araya geldi.

DİSİAD’ın daveti üzerine Diyarbakır’a

Diyarbakır Sanayici ve İş İnsanları Derneği (DİSİAD) Özbekistan ile ticari ilişkileri geliştirmek adına Diyarbakır’a davet edilen

Özbekistan Ekonomi Müsteşarı Maşrap Mamirov ve beraberindeki heyet, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’nda oda yönetimi ve üyesiyle bir araya geldi.

EDEMEN: “BU ZİYARET İLE BİRLİKTE YENİ PAZAR ALANLARI AÇILIR”

Fabrika ziyaretlerinin önemine dikkat çeken DİSİAD Başkanı Nurullah Edemen, “Bizleri kırmadık bizimle bir araya geldiler. Bizler pazar alanlarını geliştirmek için onlarla iş birliği halinde olacağız. Burada olduklarından dolayı çok mutluyuz. Güzel bir program oldu bizim için. Umarım bu ziyaret yeni bir pazar alanları açar” diye konuştu.

KAYA: “ODA OLARAK BU TÜR ÇALIŞMALARA ÖNEM VERİYORUZ

Oda olarak bu tür çalışmalara önem verdiklerini söyleyen DTSO Başkanı Mehmet Kaya, “Bildiğiniz gibi bizim özellikle dış ticaret komisyonumuz dönem dönem ülke bazlı çalışmalar yaparak iş insanlarımızın ticaretten, ihracatlarını arttırmayla ilgili bilgilendirme seminerleri yapıyoruz. Bugün de Özbekistan’dan misafirlerimiz aramızda. Odamızın ve borsamızın birlikte başlattığı Türkiye’de ipek böcekçiliğinin imza atmıştık. Özbekistan dünyada ipek böcekçiliğinde dünyada ikinci büyük ülke. Bu bile tek başına Özbekistan’la, birlikte çalışma yapabileceğimiz alanların fazlalığını gösteriyor” şeklinde konuştu.

MAMİROV: “DİYARBAKIR’DA OLMAKTAN MUTLUYUM”

Diyarbakır’da olmaktan mutlu olduğunu dile getiren Özbekistan Ekonomi Müsteşarı Maşrap Mamirov, “Ben biraz yatırım fırsatlarından bahsetmek istiyorum. Özbekistan nitelikli iş gücüne sahip bir ülkedir. Ülkemizde 129 yerli ve 30 yabancı yüksek eğitim kurumu var. Ülkemizde yabancı yatırımcıların oranı giderek artmıştır. Yabancı yatırımlara baktığımızda Rusya, Türkiye ve Çin başta geliyor” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Özbekistan Ekonomi Müsteşarı Maşrap Mamirov, ‘Özbekistan ile Ticari Fırsatlar’ başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.