Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Üniversite öğrencilerine burs sağlayacak olan ESPS AB Projesi’nin tanıtım toplantısı yapıldı

Mardin Artuklu Üniversitesi’nin eş başvurucu ortak olduğu, “EU Scholarships for Perspective Students (ESPS)” AB Projesi tanıtım toplantısı Ankara’da yapıldı.

Mardin Artuklu Üniversitesi'nin eş

Proje, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi koordinatörlüğünde; Mardin Artuklu Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Harran Üniversitesi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, İskenderun Teknik Üniversitesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Kilis 7 Aralık Üniversitesi ve Mersin Üniversitesi tarafından yürütülüyor.

Avrupa Birliği tarafından fonu sağlanan ESPS AB projesi ile Türk, uluslararası koruma statüsündeki ve geçici koruma statüsü altındaki toplam 4800 yükseköğretim öğrencisine eğitim desteği verilmesi amaçlanıyor.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nde gerçekleştirilen tanıtım toplantısına Dışişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Kemal Bozay, proje ortağı üniversitelerin yetkilileri, AB temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, basın mensupları ve öğrenciler katıldı.

Etkinlikte Mardin Artuklu Üniversitesi’ni Proje Bölge Koordinatörü Doktor Öğretim Üyesi Osman Kavak temsil etti.

“ESPS Projesi ile öğrencilerin kendi kendilerine yetebilmeleri amaçlanıyor”

Projenin amacı ile ilgili bilgi veren Mardin Artuklu Üniversitesi Proje Bölge Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Osman Kavak, proje ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, uluslararası koruma altındaki ve geçici koruma altındaki başarılı üniversite öğrencilerinin eğitimine maddi katkı sağlayarak öğrencilerin kendi kendilerine yetebilmeleri için gerekli becerilerinin arttırılması ve bu sayede Türkiye’nin ekonomik büyümesine ve kalkınmasına katkıda bulunmayı amaçladıklarını belirtti. (İLKHA)