Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yenişehir’den Yaşlı Çınarlara 100. Yıl Gezisi

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi, Cumhuriyetin 100.yılı dolayısıyla İkinci Bahar Millet Kıraathanesinde bulunan 65 Yaş ve üstü vatandaşları tarihi ve kültürel alanları görmeleri için geziye çıktı.

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi, Cumhuriyetin

Yenişehir Belediyesine bağlı İkinci Bahar Millet Kıraathanesinin 200 sakini düzenlenen etkinlik ile Şanlıurfa’nın tarihi ve kültürel alanlarından olan Halfeti, Balıklıgöl ve Halil Ür-Rahman Medresesinin görme imkanı buldu.

 

ONLAR MUTLUYSA BİZDE MUTLUYUZ

Yaşlı vatandaşların mutluluğunun kendilerini çok mutlu ettiğini belirten Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci’’ Onların mutluluğu bizim için çok kıymetli. Onları bu tarz etkinliklerde bir araya getirmek bizim önceliğimiz. Hem Cumhuriyetimizin 100.yılı dolayısıyla hem de daha önce kendilerine söz vermiştim, bu vesileyle de Allah kısmet etti sözümüzü yerine getirdik. Daha güzel etkinliklerde inşallah tekrardan bir araya gelmeyi temenni ediyoruz” dedi.

Başkan Beşikci, “Onların gülümsemesine ortak olabildiysek ne mutlu bize. Kültürümüze ve geçmiş kıymetli değerlerimize sahip çıkıp onların mutluluğu için çabalıyoruz. Yaşlılarımız mutluysa bizde mutluyuz. Bu gezide hayır dualarını üstümüzden eksik etmeyen tüm yaşlılarımızın ellerinden öperim” dedi.

 

Gezi etkinliğine katılan 65 yaş ve üsttü vatandaşlar ise, kendileri için çok büyük bir değişiklik olduğunu belirterek, İçimiz biraz ferahladı. Bizlere bu denli güzel etkinlikler düzenleyen Yenişehir Belediyesi Kaymakamı Murat Beşikci’den Allah razı olsun. Biz burada kendi akranlarımız ile bir araya gelip hayatın stresinden uzak kalıp, sosyalleşme imkanı buluyoruz. Her anlamda yanımızda olan Kaymakamımıza ve Yenişehir Belediyesine sonsuz teşekkürlerinöpi ilettiler.