Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Sur Kültür Yolu Festivali” ziyaretçileri ağırlamaya devam ediyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, ulu çınarlar ve engelli bireyleri Sur Kültür Yolu Festivali etkinlikleri kapsamında gezdirdi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, ulu

ültür ve Turizm Bakanlığı, Diyarbakır Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi’nin iş birliğiyle ikincisi düzenlenen Sur Kültür Yolu Festivali, sergiler, söyleşiler, tiyatro oyunları, dini etkinlikler ve çocuk etkinlikleriyle devam ediyor.

Şehir içinden ve dışından ziyaretçilerin ilgi gösterdiği Sur Kültür Yolu Festivali, ulu çınarları ve engelli bireyleri ağırladı.

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü, 65 yaş üstü vatandaşlar ile engelli bireylerin sosyalleşmesine katkı sunmak amacıyla çalışmalar yürütüyor.

Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda yaşlılar ve engelli bireyleri Sur Kültür Yolu Festivalindeki sergilerde gezdirdi.

Servis araçlarıyla yaşlıları ve engelli bireyleri evlerinden alan ekipler,konuklarını tarihi İç Kale Artuklu Sarayında “Cezeri’nin Olağanüstü Makineleri” sergisi ve Cemil Paşa konağında “Geçmişin Işığında Ustaların Elinden Geleneksel El Sanatları Atölyeleri” sergisini gezdirdi.

Ulu Çınarlar, tarihi konakta Ebru Sanatı, Fileografi, İpek dokumacılığı ve el sanatları kapsamında sergilenen bastonların yapılışını izledi.Yaşlılar, daha sonra Yeşilçam Müzikleri Sergisi’ni gezerek toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.

Engelli bireyler ise farklı bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşayarak sergideki eserleri inceledi.