Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

STK temsilcilerinden siyonist işgal rejimine karşı harekete geçme çağrısı

Siirt’te gece yarısı bir araya gelen STK temsilcileri, işgalci siyonist rejimin hastane saldırısını protesto etti ve İslam ülkelerine harekete geçme çağrısında bulundu.

Siirt'te gece yarısı bir

Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde olduğu gibi Siirt’te de Siyonist rejimin düzenlediği hastane saldırısı sonrası STK temsilcileri ve halk meydana akın etti.

STK Başkanları ve vatandaşların katılımıyla 15 Temmuz Meydanı’nda toplanan yüzlerce kişi siyonist işgal rejiminin Gazze’deki Baptist (Ehli Arab) Hastanesi’ne yaptığı saldırıda yüzlerce Filistinlinin şehit olması ve yaralanmasını lanetledi.

“Milyonlarca Filistinli hunharca soykırım edilirken Batı gibi İslam ülkelerinin de sesi çıkmıyor”

Dünyada 56 İslam ülkesinin bulunduğunu ve bu ülkelerin 3 maymunu oynadıklarını ifade eden İHH Kadın Kolları Başkanı Fatma Erdemci, “Bugün burada bizlere çok iş düşüyor, Müslümanlar olarak harekete geçeceğiz, uyanacağız, vicdanlarımızın sesini dinleyeceğiz, kutsalımıza sahip çıkacağız, ilk başta biz anneler olarak Filistin’deki anneyle empati kuracağız. Vazgeçemediğimiz deterjan kadar değeri yok mu Filistinli kardeşlerimizin? Filistin’i hayatımızın neresine koyuyoruz? Vakit kıyam vakti.” dedi.

“Filistinli Müslümanlar canlarını mallarını geleceklerini ve her şeylerini feda ettiler”

Müslümanların canlarını mallarını, hayatlarını, geleceklerini ve her şeylerini feda ettiklerinin ifade eden Erdemci, “Siyonistler doymuyor, durmuyor. israilin Allah’tan korkmadığını, yüreklerinde merhamet olmadığını, siyonist yayılmacı politikalarının sonunun olmadığını biliyorduk ve ömrümüz buna tanıklık etmekle geçti. Bugün medeni dünya dediğimiz dünyanın israil kadar cani, acımasız ve yayılmacı olduğunu görmüş olduk. Batı’da insan haklarından dem vuran, hukukun üstünlüğünden, insanın kutsallığından, dokunulmazlığından bahseden, insanların seçimleriyle baş başa kalması gerektiği, çünkü insanlığın çok değerli olduğunu söyleyen Batı, gözlerinin önünde milyonlarca Filistinli hunharca şehid edilirken, soykırım edilirken sesi çıkmıyor.” dedi.

“Siyonist işgalciler hiçbir uyarıyı, kınamayı dinlemedi, kan, gözyaşı ve baruttan beslendi”

Davos’ta, Mavi Marmara’da ve sonrasında da yaşanan tüm süreçte siyonist işgalcilerin yeryüzünde bozgunculuk yapmayı üslendiklerini çok iyi öğrendiklerini ifade eden Siirt İHH Başkanı Mehmet Faruk Süzgün, “Siyonist işgalciler hiçbir uyarıyı, kınamayı dinlemedi. israil bürokrasinin, siyasetin ve barışın karşısında bir tutum sergiledi. israil her zaman kan, gözyaşı ve baruttan beslendi.” dedi.

“Müslümanların gözü Türkiye’de artık yetkililerden somut adım bekliyoruz, sözün bittiği yerdeyiz”

İşgalci siyonistlerin anlayacağı dilden cevap vermenin vakti olduğunu ifade eden Süzgün, “Şunu çok iyi biliyoruz ki bu ateş israilin başlattığı, bumerang etkisiyle kendisini yakacak bir ateştir. Filistinli direniş grupları israilin vahşi politikalarına karşı sivilleri hiçbir zaman hedef almamış, sadece askeri unsurlara saldırılarda bulunmuştur. israil son günlerde Nablus, Cenin, Gazze ve Filistin’in tüm bölgelerine karşı uyguladığı bu kafatasçı rejim yıkılmaya mahkumdur. Bütün dünyanın gözü Filistin’de, Müslümanların gözü de Türkiye’de artık yetkililerden somut adım bekliyoruz, sözün bittiği yerdeyiz.”

Siirt Diyanet-Sen Şube Başkanı Hamit Evin de Filistinli Müslümanlar için dua ederken meydanda toplanan büyük kalabalık ellerini açarak duaya iştirak etti. (İLKHA)