Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Meteorolojiden sel ve su baskını uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Balıkesir ve Bursa’nın kuzey ilçeleri ile İstanbul il geneli, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın ile Batı Karadeniz’in iç kesimleri için sel ve su baskını uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Balıkesir

Yapılan son değerlendirmelere göre kuzey, iç ve batı kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzey ve batısı, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, Balıkesir ve Bursa’nın kuzey ilçeleri ile İstanbul il geneli, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının batı kesimlerde yağışla birlikte 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgârın genellikle kuzeyli, yurdun güney kesimlerinde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Akdeniz’de güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

Yerel kuvvetli yağış uyarısı: Yağışların, Balıkesir ve Bursa’nın kuzey ilçeleri ile İstanbul il geneli, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgâr) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. (İLKHA)