Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erbaş’tan işgal rejiminin Mescid-i Aksa saldırılarına tepki

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, işgal rejiminin sözde polislerinin koruması altından Yahudi yerleşimcilerinin Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskınların kabul edilemez olduğunu söyledi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, işgal rejiminin sözde polislerinin korumasındaki Yahudi yerleşimcilerin, “Sukot (Çardaklar) Bayramı” bahanesiyle Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskınlara tepki gösterdi.

Erbaş, “Kudüs’te başta harim-i ismetimiz Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal mekanlarımıza yönelik devam eden bu tahrikkar, eylemler hiçbir şekilde kabul edilemez.” dedi

Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Erbaş, şu ifadelere yer verdi:

“Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’ya yönelik bulduğu her fırsatta güvenlik güçleri eşliğinde baskınlar düzenleyen İsrail, bu defa kendi dini bayramlarını bahane ederek Mescid-i Aksa’nın kutsiyetini ve tarihi statükosunu bir kere daha ihlal etmiştir. Kudüs’te başta harim-i ismetimiz Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal mekanlarımıza yönelik devam eden bu tahrikkar eylemler hiçbir şekilde kabul edilemez. Yapılan saldırıyı şiddetle tel’in ediyorum.” (İLKHA)