Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SON DAKİKA .. HASTANE KATLİAMININ ARKASINDAN ABD BOMBASI ÇIKTI….

Siyonist işgal rejiminin, Gazze’deki El Ehli Baptist Hastanesine düzenlediği saldırıyı ABD’ye ait MK-84 bombasıyla gerçekleştirdiği tespit edildi.

Siyonist işgal rejiminin, Gazze'deki

Siyonist işgal rejiminin, Gazze’deki El Ehli Baptist Hastanesine düzenlediği saldırıyı ABD’ye ait MK-84 bombasıyla gerçekleştirdiği tespit edildi.

Gazze’deki El-Ehli Baptist Hastanesine yönelik saldırıda “JDAM donanımlı 2000 libre (910 kilogram) Mark 84 (MK-84) bombası kullanıldığı belirtildi.

Konuya hâkim uzman isimler, siyonist işgal rejimi sözde ordusunun, Gazze’deki El Ehli Baptist Hastanesine düzenlediği bombalı saldırıyı ABD’ye ait MK-84 füzesiyle yaptığını tespit etti.

MK-84’ün F-16 mühimmatları arasında en iri cephanelerden olduğu ifade edildi. 15,2 metre genişliğinde ve 11 metre derinliğinde bir krater oluşturabilecek bombanın, 380 mm metali delebileceği ve tahrip çapının 336 metre olduğu aktarıldı.

Mark 80 serisinin en büyüğü ABD yapımı Mark 84’ün temel hedefinin; büyük binalar, fabrikalar, güç merkezleri, köprüler, yer altı sığınakları ve uçak hangarları olduğu belirtildi.

 

Siyonist rejime destekte sınır tanımayan Biden’dan yüzsüzlük: Başsağlığı diliyorum

Yaptığı her açıklamada siyonist işgal rejimine sınırsız destek veren ABD Başkanı Joe Biden, Gazze’deki hastane saldırısında şehid olanlar için başsağlığında bulundu.

Her fırsatta siyonist işgal rejimine desteğini açıklayan ABD Başkanı Joe Biden, Gazze’deki hastane saldırı sonrası bir pişkinliğe daha imza attı.

Ürdün ziyaretini iptal eden ancak işgal altındaki topraklara gidecek olan Biden, siyonist işgal rejiminin Gazze’deki hastaneye düzenlediği saldırıda şehid olanlar için başsağlığında bulunarak “bu kadar da olmaz” denilen bir ikiyüzlülük örneği sergiledi.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, Biden’ın, Ürdün Kralı 2. Abdullah’la istişarelerde bulunduktan sonra Ürdün ziyaretini ertelediği bildirildi.

“Başkan (Biden), Gazze’deki hastane patlamasında hayatını kaybeden masum canlar için en derin taziyelerini iletti, yaralılara acil şifalar diledi.” ifadesine yer verilen açıklamada, Biden’ın Ürdün, Filistin ve Mısır liderleriyle yüz yüze görüşmeyi dört gözle beklediği ve bu süreçte liderlerle doğrudan temas halinde olacağı kaydedildi

Arap Birliği siyonist rejimin hastane saldırısının ardından 3 günlük yas ilan etti

Arap Birliği, siyonist işgal rejiminin Gazze’deki El-Ehli Baptist Hastanesine düzenlediği saldırı nedeniyle 3 günlük yas ilan edildiğini duyurdu.

Arap Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Büyükelçi Hüssam Zeki, siyonist işgal rejiminin Gazze’deki El-Ehli Baptist Hastanesine düzenlediği saldırı nedeniyle kuruma ait bayrağın yarıya indirilmesini istedi.

Siyonist işgal rejiminin hava saldırısında vurduğu El Ehli Baptist Hastanesinde, yaralı ve hastaların yanı sıra binlerce yerinden edilmiş insandan en az 500’ü şehid olmuş, binlerce kişi de yaralanmıştı.

Ürdün ülke genelinde 3 günlük yas ilan etti

Ürdün Hükümeti, işgalci siyonistlerin Gazze’de El-Ehli Baptist Hastanesine düzenlenen saldırı sonucu şehit olanlar için 3 günlük yas ilan edildi.

İşgalci siyonist rejimin bu akşam saatlerinde Gazze’de bulunan El-Ehli Baptist Hastanesini bombalı saldırı düzenlemesi üzerine ilk belirlemelere göre aralarında kadınların da olduğu, çoğu çocuk olan 500 kişi şehit oldu.

Yapılan açıklamada, 3 günlük yas ilan edilirken, Kral 2’nci Abdullah, işgalci siyonistlerin Gazze’deki El-Ehli Baptist Hastanesine saldırısının göz ardı edilemeyecek iğrenç bir savaş suçu olduğunu belirtti.

Gazze’de katledilenler için bütün camilerde gıyabi cenaze namazı kılınacak

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Gazze’de katledilerek şehid edilenler için bugün öğle namazı öncesi bütün camilerde salaların okunacağını ve öğle namazını müteakip gıyabi cenaze namazı kılınacağını duyurdu.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, siyonist işgalciler tarafından Gazze’de katledilenler çin bugün öğle namazı öncesi bütün camilerde salaların okunacağını ve öğle namazını müteakip gıyabi cenaze namazı kılınacağını açıkladı.

Erbaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İsrail’in Filistin’de yaptığı saldırılarda vahşice katledilen Müslüman kardeşlerimiz için bugün öğle namazı öncesi bütün camilerde salalar okunacak ve öğle namazını müteakip gıyabi cenaze namazı kılınacaktır.” ifadelerini kullandı.

Midyatlılardan siyonist işgal rejiminin hastane saldırısına büyük tepki

İşgalci siyonist rejimin Filistin’deki hastane saldırısını telin etmek için meydanlara akın eden Midyatlılar, HAMAS’a destek sloganları attı.

Siyonist işgalci Yahudilerin, Gazze’deki el-Ehli Baptist Hastanesine düzenlediği ve yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği saldırı Mardin’in Midyat ilçesinde kınanarak protesto edildi.

Midyat STK Platformunca yapılan etkinlikte, halk Atatürk parkında bir araya gelerek Kur’an-ı Kerim okudu, ardından Filistin halkı için dua ettiler. Kalabalık, tekbirler eşliğinde işgalci siyonistler aleyhine slogan attı.

Yapılan konuşmalarda işgalci Yahudilerin öteden beri yapılan katliamlarına dikkat çekildi.

İLKHA muhabirine konuşarak tepkilerini ortaya koyan halk, bir an önce somut atılması gerektiği çağrısında bulundu.

“Bundan sonraki yumuşak sözler yumuşak laflar, arabulucu sözleri kınama eleştirme günü bitmiştir”

Metin Demir, “Gerçekten şu anda sözün bittiği yerdeyiz. Arabulucu sözleri bitmiştir. Artık dünya liderlerinin bu kelimeleri kullanması günü bitti. Kesinlikle icraat zamanı, ondan sonra da her türlü somut adımın atılma günüdür bugün. Kesinlikle şu anda Cumhurbaşkanımız olsun, beklenen bir tavrın içinde değil, bütün Müslümanların, herkesin güvendiği tek lider. Bugün en azından israilin zalim, diktatör ve terör devletinin başının ezilmesi günüdür. Kendi onurumuz için kendi şerefimiz için mukaddesatımız için bunu yapmazsak ne zaman ayağa kalkacağız, insanın bir gün ayağa kalkacağı bir gün yok mudur? Bugünden daha önemli bir gün mü vardır ve herkesin tepki göstermesi gerekiyor. Gerçekten de canımızla, malımızla ve her şeyimizle bizim yola çıkmamız lazım. Devletimizden, hükümetimizden, istediğimiz şudur, eğer ekonomik olarak mahkumsanız, gücünüz yoksa bu irade gösterilemiyorsa kapıları açsın, hepimiz gideceğiz. Hazırız ve bütün olarak bu sorunlar ortadan kaldırılmalıdır.  Allah-u Teâlâ o yardımı verecektir. Bugün hepimizin namusu ayaklar altına alınmıştır. Tepkimiz kesinlikle somut olmalı. Bundan sonraki yumuşak sözler yumuşak laflar, arabulucu sözleri kınama eleştirme günü bitmiştir. Gerçekten de hepimiz şu anda bir refleksle dışarıdayız. Evimize gidemiyoruz. Çocuklarımızın yüzüne bakamıyoruz, Müslümanca duramıyoruz, Müslümanca oturamıyoruz. Gerçekten de icraat zamanıdır. Yani kapıları kaldırsınlar, bize yol açsınlar. Çocuklarımız, kardeşlerimiz mutlaka gidecektir. Ya bundan daha büyüğü yoktur lütfen belki de bu zalimler için yapılabilecek en büyük kahramanlık fedakârlık çocuklarımızı onlara benzetmemek, çocuklarımıza sahip çıkalım, çocuklarımıza Müslümanca oradaki direnişçi Müslümanlara benzesin. Düşmanlarımıza benzemesin. Şu anda en büyük sıkıntımız budur. Çocuklarımız bizimle mücadele ediyor, onların propagandasını yapıyor.” ifadelerini kullandı.

“Devletin başındaki insanların bu işe el koyması için tüm halkın meydanlarda olması lazım”

Abdulkadir Arbağ, “Gerçekten hiçbir Müslümanın bugün evde uykusu gelmemesi lazım. Çünkü bugün büyük bir gündür ve çoluk çocuk demeden Müslümanlar öldürülüyor. Mazlum insanlar öldürülüyor. Yani ellerinde sadece taşlar olan çocuklar ölüyor. Yani gerçekten bundan dolayı, yani herkesin sokaklarda olması lazım. Devletin başındakileri ayağa kaldırması lazım ve devletin başındaki insanların bu işe el koyması için tüm halkın meydanlarda olması lazım. Gerçekten devlet büyüklerini ayağa kaldırmak gerekiyor ve bu zulme el atmaları gerek gerektiği için halk bunu başarabilir yani. Belki onlar ellerinden geleni yapmıyorlar, ama halk büyük bir tepki gösterirse belki onları uyandırırlar. Bu zulmün durmasına belki engel olurlar. Sırf onun için diyoruz ki millete sokaklara çıkın, sokaklara çıkın, sokaklara çıkın ve sesinizi yükseltin. Gerçekten zulmün durması için bu gerekiyor. ” diye konuştu.

“Sessiz kalan tüm ülkeler bu kıyımın sorumlusudur”

Eğitim Bir-Sen Midyat Temsilcisi Hüseyin Yücel, “Böylesi bir vahşet yaşanırken tüm ülkeler ses çıkarmalı ve somut adım atılmalı. Bu bir katliamdır. Bu bir kıyımdır. Sessiz kalan tüm ülkeler bu kıyımın sorumlusudur. Bugün bütün dünya ayaklanmalı. Şu an Gazze’de çok ciddi bir katliam yaşanıyor. Orada çocuklar katlediliyor, kadınlar katlediliyor, masum insanlar katlediliyor. Elinde silah olmayan insanlar katlediliyor. Hastanelere sığınmış insanlar katlediliyor. Orada israil terör devleti cinayet işliyor. Beklentimiz, tüm İslam ülkeleri bugün somut adım atmalı, artık kınamakla bu iş olmuyor, sadece bir tweet atmakla, televizyonlara çıkıp kınamakla bu iş olmaz, kesinlikle artık israil ile ilgili beklentimiz bu yöndedir. Ümmet ayaklanmalı. ” şeklinde konuştu.

Hasan Oğuz, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Kafirlere karşı çıkması lazım. Bu Yahudilere karşı çıkması lazım. Müslümanların elini tutması lazım. israili perişan etmesi lazım. Yani benim söyleyeceklerim bunlar Gazze HAMAS’a Filistin’e yardım etmesi lazım. Mehmetçik gitmesin. Biz gitmek istiyoruz, bizi göndersin. Biz gitmek istiyoruz, gönüllü olarak gitmek istiyoruz. Orada paramparça olmak istiyoruz. Kürdü’yle Türküyle, Arabıyla Müslüman olan herkes Allahu Ekber diyen herkes ile biz varız.” dedi.

“Gazze’deki kardeşlerimiz için derhal kimin elinden ne geliyorsa şu anda yapması gerekiyor”

Zekeriya Demir, “Hakikaten artık konuşacak bir şey kalmadı. İslam ülkelerinin liderleri artık bugün gereken tepki ortaya koymalı. En başta bizim ülkemiz şu an sözde ülkenin Büyükelçisi hemen derhal kovulmalı. Oradaki büyükelçimiz de Türkiye’ye davet edilmeli ve israille siyonist devletle her türlü ilişki sona erdirilmeli. Ne ekonomik ne askeri ne siyasi hiçbir şekilde bir bağlantısı olmamalı ve tüm dünya halkları da bu katliam bu soykırımı durdurmak için ayağa kalkmalı. Hepimiz birleşmeliyiz ve bu soykırıma Gazze’deki kardeşlerimizin bu şekilde katledilmesine engel olmalıyız. Şu an evlere gitmek istemiyoruz. Hakikaten hava soğuk, ama gayretimiz eve gitmeyi kabul etmiyor. Müslüman kardeşlerimiz için Gazze’deki kardeşlerimiz için derhal kimin elinden ne geliyorsa şu anda yapması gerekiyor. Artık başta liderlerimiz ve tüm halk, tüm insanlık, tüm Müslümanlar bunu bir an önce yapmalılar.”  ifadelerini kullandı.

Ali İhsan Kahraman, “Bugün buraya israilin Filistin aslan, Filistin’deki hastaneyi bombalaması için toplanmış bulunmaktayız. israili kınıyoruz. Allah onların belalarını versin, Allah onlara lanet indirsin, HAMAS’ı destekliyoruz. Allah HAMAS’ın yardımcısı olsun.” şeklinde duydularını belirtti.

Abbas, hastane katliamı sonrası Biden’la yapacakları görüşmeyi iptal etti

Filistin’in “Devlet Başkanı” sıfatıyla kabul edilen Mahmud Abbas, Ürdün ve Mısır ile koordineli olarak ABD Başkanı Joe Biden ile bugün yapılması planlanan zirveyi iptal etme kararı aldığını belirtti.

Mahmud Abbas, Baptist (Ehli Arab) Hastanesi’ni hedef alan işgal bombardımanının affedilemez bir suç olarak nitelendirerek kınadı.

Amman ziyaretini yarıda keserek geri döneceğini ve bu büyük acıda Filistin halkının yanında yer alacağını belirten Abbas, işgal rejiminin tüm kırmızı çizgileri aştığını vurguladı.

Abbas, Ürdün ve Mısır ile koordineli olarak ABD Başkanı Joe Biden ile bugün yapılması planlanan zirveyi iptal etme kararı aldığını belirtti.

Uluslararası toplumu işgalin, Filistin halkına karşı suç işlemeye devam etmesine karşı uyaran Abbas, “Halkımıza yönelik saldırılar durdurulmalı” diyerek işgalin sorumlu tutulması çağrısında bulundu.

21. yüzyılda yeni bir Nakba’ya izin vermeyeceğini vurgulayan Abbas, BM Güvenlik Konseyi’nin bu suçu kınayan bir karar çıkarması ve saldırıyı derhal durdurması gerektiğini vurguladı.

Abbas, Filistin halkını yerinden etmeye karşı çıkan tüm Arap ülkelerinin tutumunu da takdir ederek, “halkımız diz çökmeyecek, teslim olmayacak ve galip gelecektir.” dedi.

Abbas, “Gerekli kararların alınması için bu geceden itibaren açık toplantıda kalacağız” diyerek, “Dünyanın artık harekete geçmesinin ve katliam karşısında sessiz kalmamasının zamanının geldiğini” kaydetti.

Sağlık Bakanlığı sözcüsü Dr. Eşref El Kudra, işgalin Gazze Şeridi’ndeki Ehli Arap Hastanesi’ne düzenlediği saldırıda en az 500 kişinin şehit olduğunu, 600 kişinin de yaralandığını bildirmişti.

Gazze’deki katliam nedeniyle camilerde sela okunacak, gıyabi cenaze namazı kılınacak

Siyonist işgal rejiminin, Gazze’deki El Ehli Baptist Hastanesine düzenlediği saldırıda şehid olan Filistinliler için bugün ülke genelinde tüm camilerde sela okunacak, gıyabi cenaze namazı kılınacak.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, siyonist işgalciler tarafından Gazze’de katledilenler için bugün öğle namazı öncesi bütün camilerde salaların okunacağını ve öğle namazını müteakip gıyabi cenaze namazı kılınacağını açıkladı.

Erbaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “israilin Filistin’de yaptığı saldırılarda vahşice katledilen Müslüman kardeşlerimiz için bugün öğle namazı öncesi bütün camilerde salalar okunacak ve öğle namazını müteakip gıyabi cenaze namazı kılınacaktır.” ifadelerini kullandı.