Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Elon Musk’tan HAMAS’ın “Gazze çağrısı”na yanıt

X sosyal medya platformunun sahibi Elon Musk, HAMAS’ın, işgal rejiminin saldırıları sonucu oluşan yıkımı görmesi için abluka altındaki Gazze Şeridi’ni ziyaret etme davetine olumsuz yanıt verdi.

X sosyal medya platformunun

Musk, işgal lobisinin yoğun tehdidi sonrasında işgal altındaki TelAviv’i ziyaret etti. Musk, işgal rejiminin sözde Başbakanı Binyamin Netanyahu ile HAMAS’ın saldırdığı iddia edilen Kibutzu da ziyaret etti.

Musk’ın, işgal rejimini ziyaretinin ardından HAMAS yöneticilerinden Usame Hamdan, Elon Musk’ı işgal saldırıları sonucu oluşan yıkımı görmesi için abluka altındaki Gazze Şeridi’ni ziyaret etmeye çağırdı. Hamdan, “Gazze halkına yapılan katliamların ve yıkımların boyutlarını objektiflik ve inandırıcılık standartlarına uygun olarak görmek için kendisini Gazze’yi ziyaret etmeye davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ancak Tesla, SpaceX ve sosyal medya platformu X’in sahibi, bu çağrıya “hayır” yanıtını verdi. Elon Musk, X platformunda konuya ilişkin bir paylaşımın altına yaptığı yorumda, “Şu anda burası (Gazze) biraz tehlikeli görünüyor. Uzun vadeli müreffeh bir Gazze, tüm taraflar için iyi olur.” İfadelerini kullandı. (İLKHA)