Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

El-Ezher: Filistin silah ve mühimmatla desteklenmeli

Mısır El-Ezher Üniversitesi, yayımladığı bildiride, tüm İslam ümmetini elindeki silah ve mühimmatla Filistin halkını desteklemeye ve Batı’ya itimat etmeyi bırakmaya davet etti.

Mısır El-Ezher Üniversitesi, yayımladığı

İşgalci siyonist vahşetin zirveye çıktığı Gazze’deki El-Ma’madani Hastanesi’nin bombalanması sonucu yüzlerce kişinin şehit olduğu katliamın ardından Mısır’daki el-Ezher Üniversitesi bir bildiri yayımladı.

Bildiride, “Araplar ve İslam ümmeti ABD ve Avrupa’ya itimadını gözden geçirmeli.” ifadesine yer verildi.

Batının güçsüz ve korkak olduğuna yer verilen bildiride, “İslam ümmetinin Allah’ın kendisine bahşettiği gücü, parayı, kaynakları, silah ve mühimmatı değerlendirmesi, vicdanını ve duygularını kaybetmiş bir düşmanla karşı karşıya olan Filistin’in ve mazlum halkının arkasında durması gerekir. Filistinlilerin sahip olduğu tüm askeri güce rağmen Batı’nın güçsüz ve korkak olduğuna inanmaları gerekir.” denildi.

Filistinlileri işgal güçlerinin vahşi ve barbar saldırıları karşısında direnmeye davet eden El-Ezher, Filistinlilerden; “orman canavarları” karşısında kendilerini zayıf hissetme tuzağına düşmemelerini istedi.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığının son verilerine göre, işgal ordusunun 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda çoğu kadın ve çocuk 4 bin 137 kişi şehit olurken 13 binden fazla kişi de yaralandı. (İLKHA)