Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bakan Uraloğlu Diyarbakırlılara hızlı tren müjdesi verdi!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu Diyarbakır’da hızlı tren için etüt çalışmasının sürdüğünü ifade etti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu bir dizi program için geldiği Diyarbakır’da  önemli mesajlar verdi. Bakan Uraloğlu, hızlı trenin Diyarbakır’a gelmesi için etüt çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “Hızlı tren etüt çalışmaları devam ediyor. Gaziantep’ten itibaren Şanlıurfa ve Diyarbakır’ı düşünüyoruz. 1200 kilometrelik demir yolu çalışmaları yakından takip ediyoruz. Irak tarafından bu yıl başlayabilirsek bir ilki gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

Diyarbakır Havalimanında 5 yılda 5 milyon yolcunun taşındığını belirten Uraloğlu, “Diyarbakır 22 yılda çok değişti ve gelişti. Bölgenin parlayan yıldızı oldu. Yapılan her yol yatırım çekiyor. Ekonomisini geliştiriyor. Diyarbakır’ın gelişimi ve kalkınmasında gerekli gayreti ve desteği göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

Diyarray’ı destekliyoruz
31 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimlerde bütün belediyelere talip olduklarını kaydeden Uraloğlu, “Diyarbakır Büyükşehir ve İlçe belediyelerini kazanarak planladığımız tüm projeleri hayata geçireceğiz. Büyükşehir adayımız Mehmet Halis Bilden ile gerekli istişarelerde bulunduk, Diyarbakır’a diyarray geliyor, bizde başkanı sonuna kadar destekleyeceğiz” dedi.