Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mazbatalar ne zaman verilecek?

AK Parti’nin Diyarbakır’ın 13 İlçesindeki itirazın İl Seçim Kurulu tarafından ret edilmesinden sonra, DEM Parti’nin kazandığı büyükşehir dahil 13 ilçenin belediye başkanları mazbatalarını yarın alacak.

AK Parti’nin Diyarbakır’ın 13

31 Mart 2024 yerel seçimlerinin üzerinden bir hafta geçmesine rağmen hala Diyarbakır Büyükşehir ve 13 ilçenin seçilmiş belediye başkanları henüz mazbatalarını alamadı.

Diyarbakır’da AK Parti’nin, büyükşehir ve 13 ilçedeki itirazlarını karara bağlayan İl Seçim Kurulu DEM Partili başkanlara mazbataların yarın verileceğini açıkladı.

dbb-diyarbakir-buyuksehir.jpg

Saat 11:00’da mazbatalarını alacaklar

Diyarbakır DEM Parti İl Örgütü de yaptığı açıklamada, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Eş Başkanlar Serra Bucak ve Doğan Hatun’un mazbatalarını yarın saat 11.00’de İl Seçim Kurulu’ndan alacaklarını duyurdu.

Dağkapı Meydanı’ndan belediye binasına yürüyecekler

DEM Parti İl Örgütü Eş Başkanlar’ın mazbatalarını aldıktan sonra saat: 12:00’da Dağkapı Meydanı’ndan kitlesel olarak yürüyerek belediye binasına gidip anahtar teslimi yapacaklarını açıkladı.

DEM Parti’nin kazandığı Diyarbakır’ın 17 ilçesinden 13’nün seçilmiş belediye başkanlarının da yarın mazbatalarını almaları bekleniyor.

Kaynak: Amida Haber