TFF 2. Lig’in 34. haftasında Diyarbekirspor, deplasmanda Altınorduspor ile 1-1 berabere kaldı.
Ligin 32’nci haftasında karşılaştığı Altınorduspor’dan 1 puan alabilen Diyarbakır takımı, işini şansa bıraktı.
İlk yarıyı 1-0 önde kapatan Diyarbekirspor’un golünü 12. dakikada Arda Okan Kurtalan attı. Altınorduspor’un beraberlik golü ise 79. dakikada Kaniwar Uzun’un ayağından geldi. Bu sonuçla birlikte Diyarbekirspor puanını 41’e yükseltti. Ligin bir sonraki maçında Diyarbekirspor, sahasında Beyoğlu Yeni Çarşı Spor ile karşılaşacak.
Diyarbekirspor peş peşe aldığı 5 mağlubiyetten sonra bu hafta 1 puan alarak hanesine bir beraberlik yazdırdı. Ligin bitmesine 4 hafta kala Diyarbakır takımının izlediği performanstan Play-Off şansını şansa bıraktığı görülüyor.
(MEHMET KADRİ OĞUL)