Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakırlı çocuklar harçlıklarını Gazze’ye bağışladı

Diyarbakır’da İkra Eğitim Derneği bünyesinde eğitim gören 4-6 yaş grubundaki onlarca çocuk, kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını Gazze’ye ulaştırılmak üzere Yetimler Vakfı’na teslim etti.

Diyarbakır'da İkra Eğitim Derneği

7 Ekim sabahında başlayan Aksa Tufanı Operasyonu sonrası Gazze’ye yönelik saldırılarını arttıran işgal rejimi, sürdürdüğü vahşet ve katliamlarla dolu 5 ayı geride bıraktı. İlk günden bu yana yaşanan katliamlarla beraber dünyanın dört bir yanında Gazzeliler için başlatılan yardım kampanyalarına bugün İkra Eğitim Derneği bünyesinde eğitim gören 4-6 yaş grubundaki çocuklarda katıldı.

Aylardır kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını Gazze’deki akranlarına ulaştırmak üzere Yetimler Vakfı’na gelen onlarca çocuk, kumbaralarındaki paraları bir kutuya boşaltarak vakıf yetkililerine teslim etti.

Yapılan yardım ve dayanışma çalışması hakkında konuşan İkra Eğitim-Der Genel Sekreteri Davut Yazgil, “7 Ekim’den bu yana Filistin’de yaşanan vahşet ve soykırımla ilgili çocuklarımızla birtakım etkinlikler yaptık. Özellikle çocuklarımıza ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’yı, önemini ve sahip çıkmamız gerektiğini aşılamaya çalıştık. Elhamdulillah Mescid-i Aksa ile ilgili çocukların merakı ve orada yaşanan zulümle ilgili duydukları kendilerini etkilemişti. Bizler de bununla ilgili eğitimlerimizde özellikle Mescid-i Aksa’nın önemine değindik.” dedi.

Yazgil, “Çocuklar oradaki akranlarına bir nebze de olsa yardım etmek amacıyla aylardır kumbaralarında topladıkları paraları onlara göndermek istedi. Bizlerde Yetimler Vakfı’yla irtibata geçtik ve kendileri aracılığıyla yardımlarımızı Gazze’deki çocuklara iletmek istediğimizi söyledik. Yetimler Vakfı bizlere imkân oluşturunca çocuklarımız kumbaralarıyla buraya geldi. Kumbaralarındaki paraların yanında öğretmenleri aracılığıyla duygularını paylaştıkları mektupları getirip Yetimler Vakfına teslim ettiler.” şeklinde konuştu.