Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AFAD İl Müdürü’nden Vali Su’ya ziyaret

Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü İlami Çakmak ve beraberindeki kurum personelini kabul etti.

Diyarbakır Valisi Ali İhsan

Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü İlami Çakmak ve beraberindeki kurum personelini makamında kabul etti.

Diyarbakır Valisi Su, kabulde, Türkiye’de ve dünyada son yıllarda yaşanan doğal afetlerde sivil savunma ve arama, kurtarma çalışmalarının önemini bir kez daha gözler önüne serdiğini kaydetti.

AFAD’ın afetlerde yaptığı çalışmalara dikkat çeken Vali Su, “Son yıllarda yaşanan doğal afetler sonrası AFAD tarafından yapılan çalışmalarla vatandaşlarımızda bir farkındalık oluştu. Halkın bilinçlendirilmesi önemli. Eğitilmiş, bilinçli bireylerin oluşturulduğu toplumlarda, yerinde, zamanında ve doğru yöntemlerle yapılan müdahaleler, kaza ve doğal afetler sonrasında yaşanan olumsuzlukları azaltacaktır. Her an yaşanabilecek acil durumlara hazır olmalıyız” dedi.

İl Afet ve Acil Durum Müdürü İlami çakmak ise: Kurumu ve çalışmalar hakkında Diyarbakır Valisi Su’ya bilgi vererek, başta deprem olmak üzere yaşanabilecek afet ve acil durumlara karşı toplumsal bilinci artırmak ve halkı bilinçlendirerek farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini belirtti.