Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

8. Alimler Buluşması ikinci gün oturumlarıyla sürüyor

İTTİHADUL ULEMA’nın bu yıl sekizincisini düzenlediği Âlimler Buluşması, ikinci gün oturumlarıyla devam ediyor.

İTTİHADUL ULEMA'nın bu yıl

İTTİHAD ULEMA, her yıl İslam coğrafyasından âlim, akademisyen, siyasetçi, STK temsilcileri ve kanaat önderlerinin katılımıyla düzenlediği Alimler Buluşması’nın sekizincisi devam ediyor.

Bu yıl “İslami Uyanışa Rehberlik Etme” temasının öne çıktığı buluşma, dün İTTİHAD’ın Diyarbakır’daki Genel Merkezi’nde başladı.

Dün iki oturumun ardından ara verilen buluşma, bugün yine iki oturumla devam edecek.

İlk oturum Dr. Hêmin Ömer Ahmed başkanlığında yapılacak. Oturumda; Prof. Dr. Imad Muhammed Kerîm “Kavmiyetçilik, Ulusal Aidiyet ve Kürt meselesi”, Dr. Şemsettin Kırış “Müslüman Aileyi Korumak, Toplumun Teminatıdır”, Dr. Yasir Hasan “Cinsiyet, Fitrata Müdahale ve İnsanlık Değerlerine Yönelik Tehlikeler”, Prof. Dr. Abdullah Tümsek, “Gençlerle Dini İletişimde İrşad Metotları” konulu sunumlar gerçekleştirecek.

Buluşmanın öğleden sonraki son oturumu ise Dr. Nevzat Hoşnaw moderatörlüğünde yapılacak. Bu oturumda; Dr. Tal’at Fehmi “Batı Kültürü Tesirinde Kadının Yaşadığı Problemler”, Dr. Abdulkadir Turan “İbrahim bin Hasan el-Gorani ve İslam Aleminin İhyasına Katkısı”, Mela Mustafa Arvási “Ümmetin Bileşenlerini Birbirine Yakınlaştırmada Ulema ve İlmi Müesseselerin Rolü” konulu birer konuşma yapacak.

Her oturum sonunda isteyen katılımcılar, “Mülahazalar” bölümünde fikirlerini beyan edecek.

8’inci Âlimler Buluşması, okunacak sonuç bildirgesi ile nihayete erecek. (İLKHA)