Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İstanbul’da 600 bin bina dönüşüme girecek

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul’da ilk etapta dönüşüme girmesi gereken 600 bin dönüşüme girmesi gerekiyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul’da ilk etapta dönüşüme girmesi gereken 600 bin dönüşüme girmesi gerekiyor.

Anadolu Harikalar Diyarı’nda düzenlenecek “Kayseri Basını ile Toplantı” programında konuşan Bakan Özhaseki, kentsel dönüşümün önemine dikkat çekti.

Bakan Özhaseki, “Bizim kentsel dönüşüm işini hızla devreye sokmamız gerekiyor. Şu anda 180 bin konut İstanbul’daki dönüşüme girdi. İlk etapta dönüşmesi gereken bina sayısı İstanbul’da 600 bin civarında. 4 adım planladık. 188 yerde dönüşüm devam ediyor. Rezerv alanlarda dönüşüm yapmak istiyoruz. Yarısı bizden kampanyasında 200 bine yakın bağımsız birim var. Hepsini hızlandırmak için çalışıyoruz. Bütün partilerin katılımıyla başlayan çalışmayı 10 gün içinde tamamlamak istiyoruz. Yasa taslağı hazırlanıyor.” dedi.

İlçe belediyelerinin de sürece dahil olması gerektiğini belirten Özhaseki, “İşi TOKİ’ye yıkmak haksızlık olur. Oy aldığınız yerlerdeki vatandaşı ikna etmeniz lazım. Belediyeler topu TOKİ’ye atmamalı. Ev sahipleri razı olmazsa bizim yapacağımız bir şey yok. Onlar süreci başlatırsa biz bakanlık olarak her türlü kolaylığı sağlarız.” İfadelerini kullandı. (İLKHA)