Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bakan Tunç: israilli saldırganlar Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde hesap verecek

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “israilli saldırganlar eninde sonunda Uluslararası Ceza Mahkemesi’nin önüne çıkıp yargılanacak ve bunun hesabını vereceklerdir” dedi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç,

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “israilli saldırganlar eninde sonunda Uluslararası Ceza Mahkemesi’nin önüne çıkıp yargılanacak ve bunun hesabını vereceklerdir” dedi.

Siyonist işgal rejiminin Gazze’ye yönelik saldırılarına değinen Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Biz inanıyoruz ki o çocukların ahı, çocuk katliamlarını yapanları tutacak. Bu katliamı yapanlar, insanlığın huzurunda hesap verecekler. Buna yürekten inanıyoruz” dedi.

Şehidler arasında 1 yaşını dahi doldurmamış 500’den fazla bebek bulunduğunu aktaran Bakan Tunç, Gazze’de her 10 dakikada bir çocuğun siyonist işgal rejimi tarafından şehid edildiğini dile getirdi.

Siyonist işgal rejiminin saldırılarına sessiz kalan devletler ve uluslararası kuruluşları eleştiren Bakan Tunç, şunları kaydetti:

“Demokrasi, insan hakları, çocuk hakları, hukuk, adalet, özgürlük, güvenlik sözcüklerini dillerinden düşürmeyen uluslararası kuruluşlar ile devletler bu zulmü sessizce seyrediyor. Dünyanın gözü önünde, çoğu çocuk ve kadın binlerce masum insan, teknolojinin son ürünü ağır silahlarla öldürülüyor. Gazze’de yalnızca çocuklar ve masumlar değil, insanlık ölüyor. Biz inanıyoruz ki o çocukların ahı, çocuk katliamlarını yapanları tutacak. Bu katliamı yapanlar, insanlığın huzurunda hesap verecekler. Buna yürekten inanıyoruz.” (İLKHA)