TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Diyarbakır ekibi Diyarbekirspor Karacabey Belediyespor ile yaptığı karşılaşmadan dolayı PFDK’ya sevk edilmişti.
Ligin 31. haftasında Diyarbekirspor’un sahasında Karacabey Belediyespor ile oynanan maçta çirkin ve kötü tezahürattan dolayı Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edilen Diyarbekirspor’a ceza geldi.
PFDK’dan yapılan açıklamada, “DİYARBEKİRSPOR Kulübünün, 17.03.2024 tarihinde oynanan DİYARBEKİRSPOR- KARACABEY BELEDİYESPOR Tff 2. Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle 7.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.
(RAMAZAN ÖZDEN)