Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

FENERBAHÇE’DEN DİYARBAKIR’DAKİ DEV YETENEK TARAMASI

Antalyaspor’da önemli başarılara imza atarak Türkiye’de örnek gösterilen Sedat Karabük’ü Futbol Akademisi’nin başına getiren Fenerbahçe, son yıllarda bir çok genç yeteneğin Süper Lig ve 1.Lig kulüpleri tarafından keşfedildiiğ Diyarbakır’da bölge illerinden gelen gençlerin katılımıyla yetenek taraması gerçekleştirdi.

Antalyaspor’da önemli başarılara imza

Antalyaspor’da önemli başarılara imza atarak Türkiye’de örnek gösterilen Sedat Karabük’ü Futbol Akademisi’nin başına getiren Fenerbahçe, son yıllarda bir çok genç yeteneğin Süper Lig ve 1.Lig kulüpleri tarafından keşfedildiiğ Diyarbakır’da bölge illerinden gelen gençlerin katılımıyla yetenek taraması gerçekleştirdi.

Sedat Karabük ile beraber daha önce görev yaptığı Diyarbakırspor’da bir çok oyuncunun yetişmesini sağlayan Fenerbahçe Futbol Akademisi Koordinatör Yardımcısı Erol Servet Bağlar,”Diyarbakır’in bizim gönlümüzdeki yeri çok özel. Beğendiğimiz oyuncuları İstanbul’da son kez idmana çıkarıp öyle karar vereceğiz.” diye konuştu.

DİYARBAKIR’DA İKİ GÜNLÜK TİTİZ ÇALIŞMA

Antalyaspor başta olmak üzere görev yaptığı kulüplerde önemli yıldızları keşfetmesiyle bilinen Türk futbolunun duayen yetiştirici teknik adamlarından Sedat Karabük, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç tarafından bu sezonun başında Futbol Akademisi Koordinatörlüğüne getirildikten sonra yurt genelinde yetenek avına çıktı.
Karabük’ün yardımcısı ve yine kendisi gibi uzun yıllardır önemli futbolcuları keşfedip ülke futboluna kazandırmasıyla bilinen Erol Servet Bağlar, Diyarbakır’da çevre illerden gelen gençlerin katılımıyla iki günlük seçme programı gerçekleştirdi.
DSİSpor’un tesislerinde gerçekleşen çalışmalara 300’den fazla oyuncu katılarak kendilerini kanıtlamak için efor harcadı.
Erol Servet Bağlar’un koordinasyonunda Fenerbahçe Futbol Akademisi’nde görev yapan antrenörler Okay Çelik, İbrahim Karabayraktar ve Bilal Ergün’ün gözetiminde gerçekleşen çalışmalarda beğenilen yetenekler , İstanbul’daki son etap çalışmalarına davet edildi.

“DİYARBAKIR VE BÖLGEDE ÇOK ÖNEMLİ FUTBOL POTANSİYELİ VAR ”

Daha önce görev yaptıkları ve bu kentin evladı olan bir çok futbolcunun yetişmesine vesile oldukları Diyarbakır’ın kendisi ve Sedat Karabük için ayrı bir yeri olduğunu belirten Fenerbahçe Futbol Akademisi Koordinatör Yardımcısı ve scout şefi Erol Servet Bağlar, daha önce defalarca dile getirdiği gibi bu bölgenin futbol için adeta keşfedilmeyi bekleyen maden gibi olduğunu kaydetti.
Bağlar,”Hüseyin Kalpar hocamızla beraber 2001-2002 ve 2002-2003 sezonlarında Diyarbakırspor’da Süper Lig’de çalıştık. Çok güzel günlerimiz geçti. Sedat Karabük hocamla beraber bu şehrin bizdeki yeri ayrı. Çok güzel dostluklar edindik. Hiç unutmadık. 20 yıl sonra tekrar bu vesile ile gelmek anlamlı oldu. Bölgenin futbol ve yetenek potansiyelini iyi biliyoruz. Güzel bir çalışma oldu. Hepsi yetenekli çocuklar. Beğenip İstanbul’a davet ettiklerimiz oldu. Diğerlerini de takip edeceğiz. Tesislerini ve imkanlarını açan DSİ bölge müdürüne, DSİSpor yönetimine, bize her konuda destek olan ve çalışmaları koordine eden Ahmet Tanış hocamıza, tüm antrenör arkadaşlara teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.