Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BÖLGE FUTBOLUNDA BİR İSTİKRAR ABİDESİ

Bölgesel Amatör Futbol Ligi’nde mücadele eden bir çok takım çeşitli nedenlerle ya ligden çekildi, ya da küme düştü ve kapandı.

Bölgesel Amatör Futbol Ligi’nde

Uzun yıllardır Diyarbakır’ı bu ligde başarıyla temsil eden Bağlar Belediyespor ise istikrarlı görüntüsüyle dikkat çekiyor. Kulüp Başkanı Hüseyin Demir’e göre kalıcı hale gelen bu başarılı grafiğin en büyük nedeni büyük paralar harcayıp kulübü borçlandırmak yerine bölgenin yetenekli gençlerini takıma kazandırmaları. Demir,”Ne yaptığını bilen bir kulübüz. İstikrarlı hale gelmemizin mimarı da Belediye Başkanımız Hüseyin Beyoğlu’dur. Küçük paralarla büyük işler başarıyoruz.” dedi.

Son yıllarda dev rakamların konuşulduğu, hatta 2.Lig ve 3.Lig’den daha fazla harcamanın yapıldığı bir lig haline geldi Bölgesel Amatör Futbol Ligi (BAL). Öyle ki Süper Lig ve 1.Lig’de oynamış oyuncular ekonomik cazibesi ve ödenen rakamlar nedeniyle bu ligi tercih ediyor. Ligin bir diğer zorluğu ise statüsü. Şehirlere kontenjan verildiği için averajla şampiyonluğu kaçıran takım, baraj maçında kendi ilindeki amatör lig şampiyonuna yenilerek profesyonel lig hedeflerken amatör lige düşebiliyor. Zorluk derecesi yüksek olan bu ligde gerek ekonomik olarak gerekse statüden kaynaklı olarak bir çok takım küme düştü, bazıları da kapanmak zorunda kaldı.

 

DEV BÜTÇELİ TAKIMLARA KARŞI İSTİKRAR ABİDESİ BİR KULÜP

Ancak bu kadar zor olan bu ligde ayakta kalan ve istikrarlı yapısıyla dikkat çeken bir kulüp var. Uzun yıllardır Diyarbakır’ı Bölgesel Amatör Futbol Ligi’nde Diyarbakır’ı temsil eden Bağlar Belediyespor, az bütçeyle ayakta kalıyor, dışarıdan büyük paralar vererek oyuncu transfer etmiyor, bünyesine kattığı bölgedeki gençleri yetiştirerek profesyonel liglere kazandırıyor.

Genç oyuncular için BAL ile profesyonel lig arasında köprü görevi gören Bağlar Belediyespor’un istikrarlı görüntüsü örnek gösteriliyor. Kulüp Başkanı Hüseyin Demir’e göre bu tablonun en büyük mimarı “dışarıdan oyuncu getirip bu şehrin parasını heba etmek yerine bu bölgedeki gençleri yetiştirin” diyen Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu.

“BAŞKALARININ BİR FUTBOLCUYA VERDİĞİ PARA İLE TAKIM KURUYORUZ”

BAL Ligi’nin maliyetinin yıllar geçtikçe arttığını belirten Başkan Demir,”Akıllara durgunluk veren rakamlar veriliyor. Bu şekilde kulüplerin yaşaması imkansız. Zaten bu kadar para harcayıp başarılı olamayanlar çöküş yaşıyor. Biz onların bir futbolcuya verdiği para ile tüm takımı kuruyoruz. Sonuç olarak sahada başarılı oluyoruz. Gençlerimize şans ve imkan tanımış oluyoruz. Bir çok oyuncumuz üst liglere gitti. Bu sezon da öyle bir takım kurduk. Hocalarımız büyük emek veriyor. Bağlar Belediyespor’u istikrar abidesi bir kulüp haline getirdiğimiz için mutluyuz.” dedi.