Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

8’inci Âlimler Buluşması bugün Diyarbakır’da başlıyor

Âlimler ve Medreseler Birliği tarafından her yıl düzenlenen Âlimler Buluşmasını 8’inci programı bugün ve yarın Diyarbakır’da İTTİHADUL ULEMA Genel Merkezinde yapılacak.

Âlimler ve Medreseler Birliği

Düzenlenecek Âlimler Buluşması programı, bu yıl için belirlenen “İslami Uyanışa Rehberlik Etme” teması ile gerçekleştirilecek.

2 gün sürecek olan buluşma programında aileyi korumak, kavmiyetçilik ve Kürt meselesi, gençlerle iletişim, fıtrata ve insanlık değerlerine yapılan müdahaleler gibi konuların yanı sıra toplumsal meselelerde ve İslami uyanışa rehberlik etmede ulemanın rolü konuları işlenecek.

Her sene düzenlenen uluslararası “Alimler Buluşması” programı 2015 yılından bu yana devam yapılıyor.

Türkiye, İran, Irak, Suriye, Mısır, Filistin, Afganistan, Katar, Lübnan ve Ürdün gibi İslam ülkelerinden seçkin ulemanın katıldığı program bu sene 30 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında ‘İslami Uyanışa Rehberlik Etme’ temasıyla İTTİHADUL ULEMA Genel Merkezinde gerçekleştirilecek.

8’incisi düzenlenecek bu buluşmalardaki temel amacın, Kürt coğrafyası başta olmak üzere İslam coğrafyasındaki ulemayı ortak noktalarda bir araya getirmek; İslam âleminde bulunan mevcut problemlere çözüm üretmek ve kalkınmasında öncü rol oynamak olarak belirtildi.  (İLKHA)