Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sağlık Bakanından doktorun darp edilmesine tepki

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bir doktorun darp edilerek ağır yaralanmasına ilişkim olayda bir kişinin tutuklandığını açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bir doktorun darp edilerek ağır yaralanmasına ilişkim olayda bir kişinin tutuklandığını açıkladı.

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Gaziantep’teki bir özel hastanede, hasta sebebiyle hemşirelere sözlü ve fiziki müdahale ile başlayan şiddet olayının, hasta yakını kalabalık bir grubun hastaneye gelmesiyle büyüdüğünü belirtti.

Olayda, bir doktorun durumu tehlike arz edecek düzeyde yaralandığını, bir görevlinin de darp edildiğini ifade eden Koca, “Arkadaşlarımıza tüm sağlık çalışanları adına geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Olay sebebiyle 1 kişi tutuklanmıştır. Diğer saldırganlar hakkında adli süreç ve soruşturma devam ediyor. Adalet, sağlıkta şiddet olaylarına karşı yapılan düzenlemeler doğrultusunda gereken dersi verecek, buna inancımız tamdır. Bakanlığımızın Sağlıkta Şiddete Karşı Eylem Planı büyük bir ciddiyetle yakında uygulanmaya konacak. Sağlıkta şiddeti, yasa, tedbir ve toplumsal sağduyu ile yeneceğiz.” dedi. (İLKHA)