Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Doğu Pediatri Kongresi sona erdi

Doğu Pediatri Derneği tarafından Diyarbakır Dicle Üniversitesi Kongre Merkezinde bu yıl üçüncü defa düzenlenen Doğu Pediatri Kongresine rekor düzeyde katılım oldu.

Doğu Pediatri Derneği tarafından

Bin 364 Çocuk hekiminin katıldığı kongrede 174 akademisyen oturum başkanı ve konuşmacı olarak görev aldı. 35 bilimsel oturumda ve ilk gün düzenlenen 8 kursta 367 kursiyer hekim bilgilerini güncelledi. Endüstriden 51 firma ve özel hastaneler stant açarak hekimlerin kendini anlatması için olanak tanıdı.

CİĞER KEBABI, DİYARBAKIR KAHVALTISI

Kongreye katılımcıları, Diyarbakır kahvaltısında ağırlandı ve ciğer kebabı ikram edildi. Kongre merkezinde sunulan öğle yemekleri de Diyarbakır yemeklerinden oluştu. Akşam programlarında Diyarbakır Ticaret Sanayi Odası (DTSO) ile işbirliği içinde Gastro İnovasyon merkezinde coğrafi işaretli ürünler tattırıldı. Misafirler aynı zamanda Sur içinde rehberler eşliğinde gezdirildi. Kongreye katılmak için Türkiye’nin dört bir yanından Diyarbakıra gelmek isteyen hekimler için ek seferler planlandı. Konaklama otelleri tam kapasite hizmet verdi.

DİYARBAKIR’IN EKONOMİSİNE KATKISI BÜYÜK OLDU

Transfer araçları havaalanı – oteller ve oteller – kongre merkezi arasında adeta mekik dokudu. Diyarbakır’ı ziyaret eden misafirlerin, kentin ekonomisine de katkıları büyük oldu.

Doğu Pediatri Genel Sekreteri Doç. Dr. Muhammet Asena, “Çocuk bir toplumun hatta dünyanın geleceği ve temel taşıdır. Geleceğin sağlam temeller üzerine kurulması çocuk sağlığına verilen önemle sağlanır,” ilkesiyle hareket eden Doğu Pediatri Derneği’nin çalışmalarının her geçen büyüyerek, etkisinin ülkenin her yerine genişlediğini söyledi.