Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HAMAS’tan “kalıcı insani koridor” çağrısı

Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS), abluka ve yoğun bombardıman altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik “kalıcı insani koridor” çağrısı yaptı.

Filistin İslami Direniş Hareketi

HAMAS’tan yapılan yazılı açıklamada, “Arap ve İslam ülkelerimiz ile Birleşmiş Milletleri, kalıcı bir insani koridor açılması yönündeki çabalarını yoğunlaştırmaya ve işgalin açlık politikasını reddetmeye çağırıyoruz.” denildi.

“Son iki günde Gazze Şeridi’ne çok sınırlı miktarda yardım girişi yapıldığını” belirten HAMAS, siyonist işgal rejiminin barbarca saldırganlığı ve ablukasının, yakıt, ilaç ve gıda sıkıntısına yol açtığını belirtti.

Söz konusu yardımların halkın artan ihtiyaçlarına yanıt veremediğini belirten HAMAS, Gazze Şeridi’ndeki tüm hastanelerde baş gösteren yakıt sıkıntısına da dikkat çekti.

Arap ve İslam ülkeleri ile Birleşmiş Milletler ve ilgili tüm tarafları, siyonist saldırganlığının neden olduğu insani felakete duyarlı olmaya çağıran HAMAS, “Soykırımın yaşanmaması için akaryakıt, gıda, ilaç ve tıbbi malzemelerin bölgeye girişi için acil bir insani koridor açılması yönündeki çabaları yoğunlaştırmaya çağırıyoruz.” diye belirtti.

Açıklamanın sonunda, ilgili tüm taraflardan siyonist rejimin savaş ve işgal politikaları ile insanlığa karşı suçlarını reddetmeleri de istendi. (İLKHA)