Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HAMAS: Filistin Halkıyla Dayanışma Günü’nde eylemleri artırın

İslami Direniş Hareketi HAMAS, her yılın 29 Kasım günü ihya edilen Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü münasebetiyle, Filistin halkının özgürlük ve bağımsızlık hakkının desteklenmesi amacıyla etkinliklerin artırılması talebinde bulundu. 

İslami Direniş Hareketi HAMAS,

HAMAS’tan  yapılan açıklamada, “29 Kasım günü ihya edilen Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü’nde tüm Arap toplumlarını, İslam toplumlarını ve dünyanın bütün özgür insanlarını, kitlesel etkinliklerle, kültürel faaliyetlerle ve Gazze Bölgesi’yle dayanışma gösterileriyle, siyonist işgal rejiminin halkımıza karşı 50 gün süreyle sürdürdüğü toplu katliamlarına karşı tavır koymaya davet ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, bu tür etkinliklerin büyük şehirlerde ve başkentlerde müteakip günlerde de sürdürülmesi çağrısında bulunuldu.

BM Genel Kurulu 29 Kasım 1947’de çıkardığı 181 sayılı kararla Filistin topraklarını ikiye bölmüş ve %57’sini işgalci siyonistlere vermişti.

Siyonistler de bu karara dayanarak Filistin toprakları üzerinde bir işgal devleti kurma cesareti göstermişlerdi.

BM daha sonra bu çirkin ihanetinin ve ayıbının üstünü örtmek için 29 Kasım 1977’de, 29 Kasım’ı Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü ilan etti. (İLKHA)