Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Elon Musk, işgal rejimi ziyareti sonrası nasıl bir karar alacak?

Sahibi olduğu sosyal medya platformu X’te anti-semitizmi yayma eleştirilerinin odağı olan Elon Musk, siyonist rejimi ziyaret etti.

Sahibi olduğu sosyal medya

İşgal altındaki TelAviv’e gelen Musk, burada işgalci Netanyahu ve Herzog ile görüştü. Görüşmenin ana maddesini ise Gazze’ye sağlanan internet erişimi.

İşgal rejiminin sözde Başbakanı Binyamin Netanyahu ile birlikte 7 Ekim’de HAMAS’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın operasyon yaptığı yerlerden biri olan Kfar Aza kibbutzunu gezen Musk, daha sonra sözde Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ile de görüştü.

Ziyaret sonrası işgal rejimi tarafından yapılan açıklamada, Musk’un sahip olduğu uydu interneti hizmeti Starlink’in kendi onayları haricinde Gazze’ye internet sağlamayacağı konusunda anlaşmaya varıldıklarını duyuruldu.

Tesla ve Space X şirketlerinin de sahibi milyarder iş insanı Musk’ın  Herzog ile görüşmesinde, sarf ettiği sözler kamuoyunda tepkiyle karşılanmıştı.

Dünya kamuoyu, Musk’ın işgal rejimi ziyaretinin ardından uydu üzerinden Gazze’ye internet hizmeti sunup sunmayacağı konusunda atacağı adımı merak ediyor. (İLKHA)