Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erdoğan: Türkiye’yi mevcut anayasa kamburundan kurtarmak hepimizin öncelikli sorumluluğudur

TBMM Genel Kurul Salonu’nda düzenlenen TBMM 28. Dönem 2. Yasama Yılı Açılış Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni ve sivil bir anayasa vurgusu yaptı.

TBMM Genel Kurul Salonu'nda

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Genel Kurul Salonu’nda düzenlenen TBMM 28. Dönem 2. Yasama Yılı Açılış Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu.

Yeni anayasa vurgusunun öne çıktığı konuşmada Erdoğan, “Hamdolsun artık Meclis’in kapısına kilit vurulduğu, milletvekillerinin istiskale maruz bırakıldığı, başbakanların ve bakanların idam sehpasına gönderildiği vesayetin milli iradeyi hiçe saydığı dönemler geride kalmıştır. Vesayetin milli iradeyi hiçe saydığı dönemler geride kalmıştır.” dedi.

“Şimdi önümüzde yeni bir görev ve yeni bir fırsat var. Bu da ülkemizi yeni bir sivil ve milli bir anayasa yapmaktır.” diye Erdoğan, “Türkiye’yi mevcut anayasa kamburundan kurtarmak hepimizin öncelikli sorumluluğudur. Bu anayasanın 2023 Türkiye’sini taşıyamadığı açıktır. Sürekli darbe anayasasından şikayet edenler iş somut adım atmaya gelince ne yazık ki konfor alanlarının dışına çıkmak istemedi. Biz bu konuda sözü ve teklifi olan herkesi yeni anayasa çalışmalarına katılmaları çağrısında bulunuyoruz. Türkiye, milletimizin hayali olan sivil bir anayasayı hak ediyor.” diye konuştu. (İLKHA)