Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakırlı çiftçinin Çukobirlik’e Fiyat tepkisi!

Diyarbakır Merkez Yenişehir ilçesinde mısır ve pamuk üreticisi Ömer Diri, Çukorbirlik’in açıkladığı pamuk alım fiyatına tepki gösterdi.

Diyarbakır Merkez Yenişehir ilçesinde

 Verilen fiyatlar karşısında ciddi anlamda mağduriyet yaşadıklarının altını çizen Çiftçi Diri, fiyatların biran önce yükseltilmesini talep etti.

Çukobirlik 42 randıman kütlü pamuk alım fiyatını 18,5 TL olarak açıkladı. Pamuk üreticileri artan maliyetler karşısında fiyatın beklentilerin çok altında kaldığını ve çiftçinin zarar edeceği bir fiyat olduğunu ifade etti.

Çukobirlik’in açıkladığı fiyatla ilgili konuşan Diyarbakır Merkez Yenişehir ilçesinde 400 dönüm pamuk ve mısır ekimi yapan çiftçi Ömer Diri, fiyatın beklentilerini karşılamadığını söyledi.

Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi civarında 200 dönüm Mısır, 200 dönem de pamuk ekimi yaptığının altını çizen Diri, “Mısır’ın maliyeti çiftçiye dönüm başı 7 TL iken, TMO Mısır’a 6 TL fiyat veriyor. Pamuğun ise dönüm başı bize 17.500 TL, Çukobirlik ise 42 randıman 18.500 vermiş. Bizim bu fiyatlara karşı ciddi zararlarımız var. İlgililerden belirlenen bu fiyatları biran önce yükseltmesini istiyoruz. Çok ciddi manada zararımız ve mağduriyetimiz var. Bu fiyatları kabul etmemiz mümkün değil. Herkesin malumu mazot, gübre, ilaç ve tohum fiyatları büyük zamlar aldı. Başta Diyarbakır Milletvekillerimizi olmak üzere ilgili kurumların bizlerin yanında olmalarını bekliyoruz” diye konuştu.