Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

YKS ile yerleşen adayların online kayıt başvuruları başladı

2023-2024 öğretim yılı YKS ile yerleşen adayların çevrimiçi (online) kayıt başvuruları bugün başladı 1 Eylül’de sona erecek.

2023-2024 öğretim yılı YKS

2023-2024 öğretim yılı YKS ile yerleşen adayların çevrimiçi (online) kayıt başvuruları bugün başladı 1 Eylül’de sona erecek.

Açıköğretim sitesinde yapılan duyuruya göre, adayların başvuru yapabilmeleri için öğrenim bilgilerinin MEBBİS/YÖKSİS sisteminde güncel olması gerekmektedir.

Bilgileri güncel olmayan adaylar kaydının bulunduğu kurumlara başvurarak bilgilerinin güncellenmesini sağlamalıdır.

Çevrimiçi kayıt başvurusu yapmayan adayın kaydı yapılamaz. Çevrimiçi başvuru işlemlerini tamamlayıp öğretim giderini ödeyenlerin durumları kontrol edilerek kayıt işlemi onaylanacaktır.

Aday ödeme yaptıktan sonra (Ek özellik bilgisi olan engelli, şehit ve gazi yakını hariç) kaydının tamamlanması için başvuru sayfasından onay vermelidir.

1 Eylül 2023 tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

Kayıt belgeleri eksik ise, kayıt yapılmaz ve belgeleri tamamlamak üzere ek süre verilmez. Kayıt süresi uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar, fakülteye kayıt hakkını kaybeder ve herhangi bir hak iddia edemez. Posta ile kayıt yapılmaz.

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Ön Lisans/Lisans programlarına kayıt hakkı kazanan, ancak ortaöğretim kurumlarından 2022-2023 öğretim yılı sonunda mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınavına girecek adaylar da 28 Ağustos-1 Eylül 2023 tarihleri arasında geçici kayıt yaptırabilecektir. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 31 Ocak 2024 tarihine kadar fakülteye ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

Çevrimiçi başvuru işlemleri  http://aoskayit.anadolu.edu.tr adresinden yapılacaktır. (İLKHA)