Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Lübnan’da atılan füze bir işgalciyi öldürdü 7 işgalciyi yaraladı

Lübnan’dan kuzeydeki “Margaliot” yerleşimine tanksavar füzesi atılması sonucu 1 kişi öldü, 7 kişi yaralandı. Bu arada Hizbullah, işgalcilerin sızma girişimi de başarıyla engellediğini duyurdu.

Lübnan'dan kuzeydeki "Margaliot" yerleşimine

İşgal medyası, Lübnan’dan işgal altındaki Filistin’in kuzeyindeki Margaliot yerleşimine bir tanksavar füzesinin ateşlenmesi sonucu bir kişinin öldüğünü ve ikisi ağır olmak üzere 7 kişinin yaralandığını bildirdi.

Lübnan medyası da Lübnan’dan ateş açıldığını ve işgal altındaki Honin kasabası civarındaki bir hedefin vurulduğunu belirterek, işgal askerleri arasında doğrulanmış kayıplar olduğuna işaret etti.

Buna karşılık işgal ordusunun da Wadi Hunin’e doğru ağır makineli tüfek saldırısı gerçekleştirdiği kaydedildi.

Bu arada işgal kuvvetlerinin, Markaba ve Hula kasabalarına fosfor bombası attığı, siyonist topçu bombardımanının Markaba, Hula ve Rab Thilaine kasabalarını hedef aldığı aktarıldı. İşgalcilerin ayrıca Şihin kasabasının eteklerini hedeflediği bildirildi.

Hizbullah, sızma girişimini engelledi

Lübnan’daki Hizbullah, gece yarısı, Katamun Vadisi bölgesindeki Lübnan topraklarına sızmaya çalışan bir işgal kuvvetinin hedef alındığını duyurmuştu.

Hizbullah, açıklamasında hedeflemenin füze silahlarıyla gerçekleştirildiğini ve doğrudan isabetler elde edildiğini belirtti.

Ayrıca Ramia kasabasının karşısındaki Khirbet Zarit yönünden Lübnan topraklarına sızmaya çalışan Golani Tugayı’ndan bir işgal kuvvetinin de hedef alındığını duyuran Hizbullah, hedeflemenin doğrudan isabet edildiğini aktardı.

Hizbullah dün de Malikiye bölgesinde hareket eden mekanize bir işgal kuvvetini çok sayıda top mermisi ile hedef aldığını ve bunun doğrudan isabetle sonuçlandığını duyurmuştu.